Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,

Mam znajomego, który posiada swój prywatny numer komórkowy od około 20 lat, przed rozpoczęciem nowej pracy był w PLAY.
Zmieniając firmę, przeniósł go do nowej firmy jako swój numer służbowy, została zawarta przez jego pracodawcę nowa umowa - pracodawca stał się poniekąd właścicielem tego numeru. Firma korzysta z usług Orange Polska - numer został tam przeniesiony.
Aktualnie znajomy kończy współpracę z tą firmą i chciałby odzyskać swój prywatny numer i znów korzystać z niego w PLAY.
Zwrócił się z tym do odpowiednich osób u swojego pracodawcy - usłyszał, że będzie to raczej niemożliwe z powodu, że przy przenoszeniu numeru do firmy, został wzięty aparat komórkowy dla jednego z pracowników (jako, że znajomy nie potrzebował nowego) i że to będzie przeszkoda. Jedyną opcją byłoby by korzystał prywatnie z numeru w ramach umowy firma-Orange.

Czy widzicie jakąś szansę by odzyskać prywatny numer i przenieść go do PLAY?
Proszę o pomoc.

@play_polska @orange_polska
#play #orange #telefony #gsm #praca #kiciochpyta może oznaczę też #prawo bo poniekąd to może być aspekt prawny
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HyperX: miałem podobny problem 4 lata temu. Wtedy żeby uniknąć kary umownej musiałem poczekać do końca umowy.
Dziwie się znajomemu ze go tak ciągnie do play ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Erbolt: Jedyna sieć, której jest zasięg w miejscu gdzie mieszka - dolina - blisko nowa stacja bazowa fioletowego operatora. Gdyby nie to, też bym się dziwił :)
  • Odpowiedz
@Erbolt: Czyli korzystałeś z numeru u operatora firmowego, mając zgodę byłego pracodawcy na korzystanie do jej końca, a następnie przeszedłeś do tego, do którego chciałeś?
  • Odpowiedz
@HyperX: dokładnie tak było :) Coś mi świta jeszcze, że po zakończeniu umowy firmowej numer musiał zostać przeniesiony do oferty pre paid. Dopiero z pre paid mogłem go przenieść na osobę fizyczną i kupić abonament.
  • Odpowiedz
@HyperX Play ma lepszy zasieg niz inni? Nie wierzę. Co do cesji : sprecyzuj czy nie moze jej podpisac i numer bedzie na firmę pracodawcy aż do zakończenia umowy czy też może podpisać ale zostanie taryfa biznesowa
  • Odpowiedz
@HyperX pewnie mają opiekuna po stronie orange i on to załatwi. W dużych firmach mają oferty negocjowalne i tak jest , jeśli to mała firma to nie rozumiem flaczego tej cesji nie można zrobić - idzie szef z Twoim ziomem do salonu i podpisują - 5 minut, albo jeszcze prościej - na orange.pl jest formularz - wypisują i sami wysyłają. Pozostaje kwestia rat za telefon, one są nie cedowalne, ale z
  • Odpowiedz
@prezes_internetu: nie spotkałem się z czymś takim żeby opiekun mógł sam z siebie „wyjąć” numer z puli i zrobić sobie cesje na osobę fizyczną( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do tego opiekunowie z Orange o wszystko muszą pytać osoby z odpowiedniego działu ()
Czasami to wyglada jak zabawa w głuchy telefon.
  • Odpowiedz
@prezes_internetu: spotkałem, ale oni nie załatwią wsztkiego, szczególnie w Orange ( ͡° ͜ʖ ͡°) właśnie się proszę o to żeby nasz opiekun korporacyjny przygotował umowę i odpowiedział przy okazji na dwa pytania... W Orange opiekun musi o wszystko pytać się osoby z odpowiedniego działu tak jak napisałem. W okresie jednej umowy 3 razy zmienił się opiekun.
Napisze jeszcze raz że opiekun ot tak nie może sobie
  • Odpowiedz