Wpis z mikrobloga

@tallman: no oczywiście, w takim razie ci cholerni, żyjący ponad 90 lat japończycy to wina rządu - powszechnej służby zdrowia, obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych oraz kontroli cen
rząd zły ryneczek dobry!
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: od 300$ do nawet kilku tysięcy $ jeśli poważnie zachorujesz, bardzo często również przy osobnym wzroście samej franszyzy. I żadne z tych masowo dostępnych ubezpieczeń nie pokryje wszystkich kosztów związanych z leczeniem. Te najdroższe zabiegi są zazwyczaj wykluczone.
  • Odpowiedz
@miejskismog: klamczuszek. Polska służba zdrowia kosztuje obecnie (mimo niedofinansowania) około 92.52 miliarda złotych. Dzieląc to na liczbę aktywnych zawodowo Polakow wychodzi że każdego z nas służba zdrowia kosztuje ok 5800zl rocznie.
  • Odpowiedz
@piwniczak: Służba zdrowia faktycznie kosztuje ~100 mld rocznie, wpywy z podatków to 300 mld, więc 1/3 podatków idzie na służbe zdrowia. Podatki + składki to poniżej 1/3 pensji jakieś 1000 dla mediany. 1/3 z 1000 to poniżej 300 zł. dla mediany. Większość ludzi jednak zarabia poniżej mediany stąd 200 złAle możesz sobie napisac 200-300 jak już się upierasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@miejskismog:

Podatki + składki to poniżej 1/3 pensji jakieś 1000 dla mediany. 1/3 z 1000 to poniżej 300 zł. dla mediany. Większość ludzi jednak zarabia poniżej mediany stąd 200 złAle możesz sobie napisac 200-300 jak już się upierasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Mozesz to jakoś rozpisać jak to obliczales? Bo mi jakos inaczej wychodzi
  • Odpowiedz
ale ty wiesz ze nie tylko za ambulans musisz płacić z własnej kieszeni? często całe rodziny bankrutują bo członek rodziny zachorował i za tygodniowy pobyt w szpitalu trzeba zapłacić nawet kilkaset tysięcy dolarów.


@animelover_97: Przecież są ubezpieczenia, a że ktoś woli oszczędzać tę kasę, zamiast dawać na ubezpieczenie? Bywa. Kuzynkę uratowało tylko to, że mieszkała w USA, bo gdyby była w Polsce to ubezpieczenie nic by jej nie dało, miała rzadkiego
  • Odpowiedz
@TomdeX: nigdzie nie powiedziałem, że polska służba zdrowia działa dobrze.

gdyby była lepiej finansowana oraz lepiej zarządzana to mogłoby być tak jak w Niemczech - tamtejszy NFZ refunduje praktycznie każdy zabieg czy lek, do specjalisty czeka się max 2 tygodnie, jakość usług dobra, wystarczająca liczba lekarzy i pielęgniarek oraz posiłki w szpitalach są obfite i smaczne.
  • Odpowiedz
@JaszczurReptylCzipke: mi się wydaje że jakby to co z wypłaty zabierają na ubezpieczenie zdrowotne odkładać sobie to i tak by się wyszło na plusie. Gorzej jak stanie się coś poważniejszego.
ja mam np 30 lat. wiesz ile razy w życiu jechalem karetka ? 0.

Myślę że powinien być wybór czy zabierają ci nw ubezpieczenie czy sam za wszystko płacisz. w praktyce i tak trzeba płacić bo terminy są za.miesiace albo i
  • Odpowiedz