Wpis z mikrobloga

Cejrowski dowala do pieca: energia atomowa jest be bo nie jest naturalna

Węgiel jest dobry bo to surowiec naturalny. Fajny ten chłopski rozum Cejrowskiego, bożyszcza prawaków xD Niech przestanie używać okularów bo też nie są naturalne, w przyrodzie nie ma takich sztucznych nowinek.

#bekazprawakow #cejrowski #rakcontent #c---------------a #neuropa
PreczzGlowna - Cejrowski dowala do pieca: energia atomowa jest be bo nie jest natural...

źródło: comment_pRsXJCpswI4q0ueXCHLAUHBbKWCvsoWA.jpg

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PreczzGlowna: Dałem plusa, ale cofnąłem za fragment o "prawakach". Gardzę ludźmi, którzy kategoryzują ludzi jedynie na prawą i lewą stronę. Na wykopie stało się to powszechne. Prawaki i lewaki - niczym się tak naprawdę nie różnicie.
  • Odpowiedz
autorytet konserw, znany ewolucjonista, przykładny mąż, ojciec, katolik( ͡° ͜ʖ ͡°)


@BojWhucie: Lewaki mają jeszcze glupsze autorytety (czyt. Kopacz-najwiecej glosow w ostatnich wyborach)
  • Odpowiedz
@lilitch123 Ale wiesz że surowce naturalne w końcu się z dnia na dzień skończą? Jak gdyby zdajesz sobie z tego sprawę i co potem? 500+ dla rządu żeby mieli za co energię kupić, bo są z-------i bezmózgami i nie pomyśleli o tym za wczasu?
  • Odpowiedz
@PreczzGlowna: > Elektrownie opalane węglem nie tylko emitują szkodliwe związki chemiczne w postaci gazów lub trujących cząstek (tlenki siarki i azotu - składniki kwaśnego deszczu i smogu), ale są również istotnym światowym źródłem wprowadzania substancji promieniotwórczych do środowiska. Podczas spalania węgla dochodzi bowiem do uwolnienia uranu oraz toru, a podczas jego wydobycia - promieniotwórczego gazu jakim jest radon (który powstaje w czasie rozpadu uranu znajdującego się w skorupie ziemskiej i
  • Odpowiedz
@szpongiel: 1. Zgadzam się. Wydobycie jest drogie. Ale ten argument nie zmienia faktu, że nie jest możliwe stworzenie elektrowni atomowych już teraz. Należy palić węglem, póki nie będziemy mieli badań i rozwiazań technologicznych umożliwiających powstanie pierwszych elektrowni. Do tej pory co mamy robić? Pół Polski z-----ć wiatrakami i instalacją wotowoltaiczną?
2. Owszem, zanieczyszczenie. Dlatego praca nad badaniami i rozwiązaniami technologicznymi pozwalającymi stosować innowacje np. HELE (high efficiency, low emission) albo
  • Odpowiedz
@lilitch123:
Jak chcesz korzystać z jakiś źródeł to czytaj je uważnie.
Już od 2014 Chiny zmniejszają swoje wykorzystanie węgla do produkcji energii.
Czy przez długi czas będą na pierwszym miejscu? Tak, bo to najludniejszy kraj na świecie z drugą największą gospodarką świata.
Jednak Chiny (w dokładnie władze) wiedzą, że węgiel to źródło bez przyszłości, które należy wyeliminować.
Węgiel to jedyne źródło energetyczne, które nie
  • Odpowiedz
@Tajny_agent_CIA: No dobrze, zmniejszają. Ale nadal spalają NAJWIĘCEJ NA ŚWIECIE. Nie umiesz czytać danych? Zmniejszać sobie mogą, nic to nie zmienia. Są najludniejszym krajem świata to i mają wymagania energetyczne.
Chyba każdy jest świadomy, że węgiel się kiedyś skończy. Zgadzam się, że atom to energia przyszłości i należy się nie interesować już dziś, tu i teraz. Powinny być plany rozpisywane na kolejne generacje, by za 20-30 lat można było postawić
  • Odpowiedz
@PreczzGlowna: Pan Wojtek podobnie jak Pan Janusz, ciekawie opowiadał jedynie o podróżach, podobnie jak Pan Janusz o brydżu. Przynajmniej do czasu pojawienia się kilku znanych vlogerów którzy zaczęli robić lepszy kontent (bo świeższy i oryginalny).
  • Odpowiedz
@lilitch123:
Dlatego swoje wymagania energetyczne stawiają na atom i inne źródła energii.
Tam mi umknęło jak bardzo też Chiny inwestują w elektrownie wodne.

Co do elektrowni termojądrowych w Chinach. To reaktor EAST jest dopiero w fazie testów, ale wyniki są bardzo obiecujące. Podobne zabawki mają w Wielkiej Brytanii, Francji i USA. Tam też wyniki dają nadzieję na najbardziej ekologiczne źródło energii na
  • Odpowiedz
@Tajny_agent_CIA: Dzięki za źródło. Poczytam sobie trochę. Z tymi 10 latami to bym się nie zgodził bo podejrzewam, że bardziej coś w okolicy 13-15 lat ale ok. Ja się po prostu nie zgadzałem z tezą jako by Cejrowski proponował tylko palenie węglem na co op wskazywał, a jedynie pokazałem, że to miało szersze znaczenie niż przedstawione w poście. Mimo wszystko dobrego dnia! Jak to mówią no hard feelings mam nadzieję
  • Odpowiedz