Wpis z mikrobloga

@kurazjajami: Znajomi rozwiązują to w taki sposób, że kupują na Bitbay co miesiąc i tak do skumulowania się 4-5 miesięcy dopiero wypłacają. Czyli nie wypłacają co miesiąc, tylko co 4-5 miesięcy. Strata jeżeli giełda by upadła jest znikoma (najwięcej stracisz to co wpłaciłeś przez 4 miesiące czyli 800 PLN), ryzyko więc masz znikome.
Mireczki, chcę kupować comiesięcznie po ~200 PLN na btc


@kurazjajami: to najlepsze rozwiązanie, tez tak robię od roku :)

Jak uniknąć dużych opłat przy przelewaniu?

trzeba kupować tam gdzie naprawdę najtaniej, dobry kurs i tanio wypłata btc na portfel
z tego co się orientuję to najkorzystniej było by kupować przez bitstamp https://www.bitstamp.net/fee-schedule/
wpłaty za darmo, wypłaty btc też za darmo (opłata za wysłanie btc zostaje bez zmian, jakieś grosze)

Rozumiem, czyli
@plaisant: I jak według Ciebie ma przetransportować PLN na Bitstampa żeby tam kupić BTC za USD?

naucz się że nigdy nie trzyma się środków na giełdzie

Jeżeli chodzi o "drobnicę", to popadanie w skrajności tylko marnuje nam czas, oraz często powoduje straty na prowizjach wypłat (zależnie od giełdy). Przy drobnicy, nie jest opłacalne ciągle wypłacać.
@plaisant: Niepotrzebnie dochodzi czas oczekiwania aż dojdzie przelew SEPA, opłaty za SEPA (ok 10-20zł).

Jeżeli ma konto walutowe to jak najbardziej spoko, aczkolwiek zaoszczędzi na tym "bawieniu się" może z 1-2zł?
@kurazjajami: @MelomanBTC: ja kupuję regularnie na btcduke.com, giełda nie pobiera żadnych prowizji a fee dla minerów ustalasz sam przy wypłacie więc w sam raz dla małych kwot.
Tylko właśnie w przeciągu ostatniego miesiąca powstał mały problem bo wprowadzili KYC. Kiedyś było bez KYC do 15k euro/msc, teraz jest dla każdej kwoty.
A kiedyś kupowałem na Bitbay i też wypłacałem co kilka miesięcy.
@m4cias: Yup, aczkolwiek btcduke nie zaufałbym, ze względu na osobę która tym zarządza (prezes) + sama szata graficzna.

Aczkolwiek maja ogromnego plusa za bycie na bieżąco z Lightning Network, mają więc tam porządnych informatyków.
@MelomanBTC: z tego co wiem to jedna osoba z grupy na FB im robiła implementację LN. Testowałem wpłaty i wypłaty LN, latało bez problemów. Tylko fee tam wtedy było kilka k satoshi bo nie jest do przewidzenia ile wyniesie więc się zabezpieczyli, żeby nie być stratnym. Były jakieś plany to poprawić ale nie wiem na czym stanęło.