Wpis z mikrobloga

#java #programowanie #programista15k
Robię sobie kurs javy na codegym, są tam zadania praktyczne do rozwiązania i często jest tak że nie wiem jak je zrobić bo nie pamiętam dokładnie kodu jaki należało wpisać aby to osiągnąć i przez to szukam tego na google. Nie szukam rozwiązania całego zadania tylko małego fragmentu. Przykładowo jak zamienić String a = "May"; na int b = 5; albo jak posortować tablice znaków metodą Arrays.sort(tablicaZnakow). Czy takie działanie jest bez sensu i powinienem najpierw nauczyć się na pamięć wszystkiego co będzie mi do osiągnięcia celu potrzebne? Do tej pory uważałem że celem tych zadań nie jest zmuszenie mnie do zapamiętania wszystkich komend, ale to abym wiedział że taki sposób istnieje i w przyszłości w razie potrzeby mógłbym go łatwo wyszukać w google i zastosować.
  • 6
i powinienem najpierw nauczyć się na pamięć


@dupogisaga: nawet nie idź tą drogą, bo niemożliwe jest nauczenie się wszystkie na pamięć*, ważniejsze jest zrozumienie co i jak działa, w razie czego nikt nie będzie bić za korzystanie z dokumentacji / debugera / google / stackoverflow

* o ile nie trafisz np. na hinduskiego rekrutera technicznego, który będzie uważał że ważniejsze jest wykucie dokumentacji niż rozumienie działania ¯\_(ツ)_/¯
@dupogisaga: zacznij od algorytmiki. Uczenie się na pamięć - totalna głupota. Te wszystkie tutoriale to i tak DOWN THE TOILET wg nie bo niewiele uczą. Jeden przepisuje od drugiego te same głupoty - "Działa tak i #!$%@?", nie mówiąc o małym stopniu złożoności bo zazwyczaj to jest #!$%@? wszystkiego na osobne funkcjonalności i w osobnych klasach startowych robione
@dupogisaga: Bez sensu skupiać się na uczeniu na pamięć czegoś, co jest na wyciągnięcie ręki. Znacznie ważniejsze jest, żebyś wiedział po prostu że coś istnieje / może istnieć, i gdzie tego szukać.