Wpis z mikrobloga

@Brakus: z reguły tak jest, że ludzie z biedniejszych regionów czy spoza miast mają lepsze wyniki w nauce. Głównie dlatego, że to jest dla nich droga do sukcesu. Jak ktoś się wychował w mieście, czy w bogatej okolicy to ma więcej możliwości na dobre życie niż przez pilną edukację.
@utopjec Nie 3% różnicy, tylko 3 punkty procentowe
@Massad Nie wiem czy za dobrze zrozumiałem twój komentarz, ale to jest procent który zdał matury ze wszystkich zdających. Nie da się nie zdać matury jak się do niej nie przystępuje xD to procent zdanych matur a nie procent ludzi z matura. Plus nie da się nie zdać rozszerzonych przedmiotów, do zdania jest tylko polski, matematyka i język obcy. Wszystko na podstawie. Reszta podstawowych
@Szalom: Podałem ci przykład z okresu jak ja zdawałem maturę. Patrząc na wyniki wychodziło, że w liceum "humanistycznym" są lepsi matematycy, a w liceum "matematycznym" są lepsi humaniści.
Można podnieść zdawalność lepiej filtrując uczniów, a nie lepiej ich ucząc.

Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki


Dla tego ludzi pytają się o pełne dane. Procent zdawalności, bez informacji o procencie osób przystępujących do matury i procencie osób kończących liceum