Wpis z mikrobloga

@kuraku: Jest mniej miejsca niż na dwóch pasach, czasami się nie mieszczą
@tygrysekk: Ja akurat podtrzymuję wersję policji i według mnie pan Dworak się myli. Gdyby to było takie logiczne to po co znak D-14? Poza tym tam jest troszkę inna sytuacja i nikt nie mówi o wyprzedzaniu z prawej strony. Według mnie sytuacja dla policji byłaby jasna i ten po lewej zostałby uznany winnym, to samo w sądzie. Nie
D-14


@restecp: jak jest znak D-14 to inna sprawa, wtedy jeden pas ma kontynuacje a drugi nie ma, ja mówie cały czas o sytuacji w której nie ma ustalonego który pas się zwęża, nie ma znaków D-14 jak nie ma wyznaczonych pasów ruchu a mieszą sie 2 auta. No i może zajść tam wyprzedzanie z prawej strony które jest niedozwolone na drodze o niewyznaczonych pasach ruchu.
@mayek:
Poniżej KRD określa sytuacje w których można wyprzedać z prawej strony, wg tego można wyprzedzać tylko w określonych przypadkach na drogach o wyznaczonych pasach ruchu z czego wynika że jak są pasy niewyznaczone to nigdy nie można wyprzedzać z prawej strony.

KRD Oddział 6. Wyprzedzanie (art. 24)

10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i
@mayek: jak zmieniasz pasy ruchu to nie ma zasady prawej dłoni, kto pierwszy zacznie ten zmienia, tylko w sytuacji kiedy są 3 pasy to ten z prawej ma pierwszeństwo ale to jest określone w KRD. Chodziło mi o to, że zasada prawej dłoni nie wszędzie ma przełożenie.
Po komentarzach pod tym znaleziskiem nuz sie nie dziwie zs po lekkim deszczu jest #!$%@? stluczsk na prostym odcinku DTŚ. Widze ze lrawojazdy daja teraz wszystkim, razsm z maturą. Katastrofa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ricoQ: nie sledzilem calego watku ale z tego co widze w pierwszym masz zwezenie i wjazd na inny pas, w drugim - twoim jest jeden pas. Nie znam tych skrzyzowan ale na pewno na pierwszym przykladzie masz znaki na jezdni mowiace ze czerowny powinien ustapic pierszenstwa bo wjezdza na inny pas ruchu.