Wpis z mikrobloga

@kuraku:
taka sama sytuacja jest na Swiecku jak zdrogi krajowej zjezdzasz w kierunku granicy. Zadnych znaków pionow ani poziomych, Jezdze tam z 10 lat i ZAWSZE czerwony ma pierwszeństwo. Zwykla regula prawej reki, pewnie setki aut dziennie jezdzi tam wbrew przepisom, a jakis Mirek ma tutaj racje. W koncu sami politycy tutaj, policjanci i egzaminatorzy z WORDU XD
Pobierz d.....o - @kuraku: 
taka sama sytuacja jest na Swiecku jak zdrogi krajowej zjezdzasz ...
źródło: comment_NWvtyO0aDXMZDiOc5UjidZXR5NP4x5tb.jpg
u. Masz tutaj do czynienia z dwoma pasami ruchu, które się łączą w jeden.


@miken1200: wtedy nie mozna wyprzedzac z prawej strony i ten z lewej ma pierwszenstwo, zasada prawej dłoni obowiazuja na skrzywowaniu dróg a nie pasów ruchu
wtedy nie mozna wyprzedzac z prawej strony


@tygrysekk: A gdzie tu masz wyprzedzanie? Są dwie jezdnie, każda stanowi oddzielny pas - nikt tu nikogo nie wyprzedza. W pewnym momencie z dwóch jezdni robi się jedna - na jakiej podstawie twierdzisz, że ten z lewej ma pierwszeństwo?

zasada prawej dłoni obowiazuja na skrzywowaniu dróg a nie pasów ruchu


Jeśli są 3 pasy ruchu, to kto ma pierwszeństwo we wjechaniu na pas środkowy?
@miken1200: wtedy nie mozna wyprzedzac z prawej strony i ten z lewej ma pierwszenstwo, zasada prawej dłoni obowiazuja na skrzywowaniu dróg a nie pasów ruchu


Co ty tu właśnie wymyśliłeś to ja nie wiem XD W mieście można wyprzedzać z prawej gdy masz wyznaczone pasy ruchu, więc właściwie zawsze. Nawet na autostradzie możesz wyprzedzać z prawej. Nie ma czegoś takiego jak zasada prawej dłoni w prawie, to potoczne i obowiązuje również
@restecp: napisałem że nie możesz wyprzedzać z prawej strony (2 wyznaczone pasy łączą się w 1 bez wskazania który) jak masz NIEWYZNACZONE pasy ruchu jak są wyznaczone to oczywiste jest że możesz