Wpis z mikrobloga

Wpis z cyklu OptiŻycie^2, gdzie po ^ będzie kolejna cyfra numerująca post z tej serii. Dla porządku i ułatwienia wyszukiwania wpisów.

Pierwszy tutaj

Możesz też dodać czy unikasz światła od monitora (lub używasz np. fluxa) godzinę przed spaniem i jak takie zmiany wpłynęły na Twoje życie (np. lepszy sen) itd...

Odp - Kiedyś używałem, ale obecnie nie. Poza tym jest w Windows 10 opcja Night light.

I jakie narzędzia w czym Ci pomagają, jak sobie organizujesz dzień... Ja właśnie nie mam pomysłów :P

Odp - Notepad++ z zadaniami, wiersz pod wierszem. Jeśli jest jakiś termin lub spotkanie to Google Calendar. Do pobudki Sleep as Droid. Ogólnie cały dzień opiszę w oddzielnym wpisie.

Chętnie poczytam co poza zimnymi prysznicami praktykujesz. Może wdrożę to u siebie

Odp - zimnych pryszniców nie praktykuję, bo nie mam większego problemu ze wstawaniem i rozpoczęciem dnia. Chyba, że faktycznie jestem zaspany lub w ciągu dnia padnę i się roześpię, ale z racji konstrukcji swojego prysznica - zimna woda głównie na stopy i ręce. Jak na siłowni lub w hotelu to zdarza się wskakiwać pod zimną wodę.

Jedyne co jeszcze praktykuje od dłuższego czasu, to chodzenie.. Po prostu, jak masz gdzieś jechać w zatłoczonym mieście przez 25 minut to lepiej pójść pieszo i zajmie Ci to pewnie 50 minut. Są badania, że Polacy robią zdecydowanie z mało kroków. To również daje energii i to zauważyłem.

Odp - Bardzo mi pomaga w tym obszarze Smart Band 3 od Xiaomi. Polecam aplikację Mi Band Notify. U mnie ostatni miesiąc to 196 474 kroków, 146 km, 8k kalorii, a średnio dziennie 6,5k kroków i 4,88 km oraz 266 kalorii.

dodatkowo jeszcze śpię z taką opaska czarna na oczy. To również poprawia sen. Problemem jest tylko to, że przez noc mi spada xd Ale o wiele łatwiej mi się zasypia

Odp - Opaska spoko, polecam ewentualnie zastosowanie ciemnych zasłon - w Ikei kupiłem swego czasu bardzo grube, w lato o 15 potrafiły całkowicie zaciemnić pokój. Coś co polepsza sen jeśli dochodzą hałasy to oczyszczacz powietrza, który na średnich obrotach szumi na tyle, żeby odgłosy otoczenia się ukryły w tym szumie, ale nie przeszkadza w śnie.

Podróż
Optymalizacja
JBL 450BT- słucham w trakcie jazdy metrem i autobusem wywiadów z YouTube
Samsung S9- W podróży Memrise i nauka języków, Pocket i czytanie artykułów dodanych przy komputerze oraz YouTube i jeśli siedzę to oglądanie filmików dodanych podczas siedzenia przy komputerze. Dzięki temu nie przeznaczam czasu na te materiały w pracy/w domu, a podróż mija błyskawicznie.

Telefon
Yanosik - Przejechane wspólnie 86 tysięcy kilometrów, od 10 lat żadnych mandatów, średnia ocena 5,4 ;>
Jakdojade- Korzystam żeby optymalizować czas i podjeżdżać sobie na różne sposoby jeśli będzie szybciej inaczej, przydatne w przypadku zmian w organizacji ruchu itd.
Hive- zdarza mi się używać hulajnogi jak nie chcę się spocić albo potrzebuję szybko przez miasto przemknąć z tramwaju do celu
Netflix na Androida - W domu ściągam na WiFi i w długiej podróży pociągiem albo samolotem albo na cardio na siłowni mogę sobie obejrzeć serial zamiast w domu
Skycash- Korzystam przede wszystkim do parkowania, dzięki temu nie wydaję za dużo na parkowanie, bo w każdej chwili mogę zacząć i przerwać. Nie denerwuję się też jak więcej mi się schodzi niż pierwotnie zakładałem, bo nie muszę biec do auta.
Stocard- Wszystkie karty lojalnościowe mam w telefonie. Wcześniej kilka razy musiałem wyrabiać Ikea Family, bo zapomniałem itd.

Praca
Sony 1000X lubJBL T210 - dobre odizolowanie od otoczenia i dobre właściwości muzyczne
Klepsydra- Odmierza 30 minut i pozwala na uświadomienie sobie w inny sposób upływającego czasu i na dosłownie 3-4 sekundowe pytanie do samego siebie czy ostatnie 30 minut, które klepsydra odmierzyła były efektywne itd.
Dwa monitory - oprócz laptopa mam dwa monitory i dzięki temu mogę patrzeć na wprost, nie garbić się i np.odpisywać na e-maila, którego widzę w całej okazałości i do tego mieć jakiś system otwarty na podstawie którego odpisuję
Stacja dokująca - bardzo istotny dodatek dla mnie. Ze stacji do laptopa idzie tylko jeden kabel. Do stacji mam przypięte dwa monitory, odbiornik myszki i klawiatury, kabel do telefonu, kabel ethernetowy
Zestaw Microsoft Wireless Desktop 3050- optymalne i eleganckie narzędzie, nie ma kabli, na biurku wygląda estetycznie. Dbam o to, żeby ludzie którzy widzą moje stanowisko pracy mieli odczucie, że panuje u mnie porządek itd. :)
StayFocusd- Obecnie nie używam, bo pracuję dużo z biura, wcześniej jak pracowałem zdalnie, to bardziej mi było to rozszerzenie potrzebne. Niemniej - bardzo polecam.

Dom
Telefon

Samsung S9 - z przejściówka od greencell używane jako komputer w domu, ponieważ w tygodniu laptopa zazwyczaj zostawiam w biurze. Przejściówka pozwala na zamianę telefonu w mini komputer - przeglądarka, poczta, a do przejściówki jest podłączony monitor, kabel ethernetowy i klawiatura z myszką.
Hybrid Stopwatch & Timer - po prostu dobry stoper

Smart home
Xiaomi Home - opiszę co wchodzi w skład zestawu i jaką automatyzację mam w domu :)

Podróż
Plecak Samsonite - https://www.samsonite.pl/spectrolite-2.0-laptop-backpack-17.3--exp--czarny/103576-1041.html kiedyś używałem plecaki z Ikei, ale notorycznie urywały się suwaki, miałem chyba 3 albo 4 sztuki jedna po drugiej przez kilka lat. Później zacząłem zarabiać lepiej i kupiłem dość tani Samsonite, uległ uszkodzeniom i w ramach gwarancji zmieniłem dopłacając na zalinkowany. Kiedyś do głowy by mi nie przyszło tyle wydać na plecak. W oddzielnym wpisie opiszę co mam w plecaku, bo mam tam prawie wszystko ;)

Na zdjęciu suple, które codziennie przed pracą łykam. Dzięki temu jest siła i zdrowie. Realnie widzę mniej infekcji stosując vita-min ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#milionowamotywacja

#wychodzimyzprzegrywu #prokrastynacja #samorozwoj #motywacja #wygryw
D3lt4 - Wpis z cyklu OptiŻycie^2, gdzie po ^ będzie kolejna cyfra numerująca post z t...

źródło: comment_ZRVl8uBqveTiDUpvsEpeHFTsGmYe1kU2.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@kris03: W domu mam dwa obecnie - Sharp KC-930EUW oraz Xiaomi Air Purifier 2
Co do pierwszego - małe możliwości kontrolowania obrotów, zbyt duży skok pomiędzy najwyższym, a poprzednim poziomem. Bardzo dobrze neutralizuje zapachy. Widać gołym okiem kurz osiadający na filtrze.

Drugi jest połączony w domowym ekosystemie xiaomi, bardzo duże możliwości dostosowania prędkości obrotowej, łatwe czyszczenie, ale mam wrażenie, że słabo neutralizuje zapachy. Z kurzem sobie dobrze radzi, ale trzeba otwierać
  • Odpowiedz
@D3lt4: Ja osobiście bym oszalał,. jakby mnie otaczało tyle technologii na każdym kroku :P

Może już jestem starym ramolem, ale nie widzę jakichś wielkich korzyści z wdrażania rozmaitych rozwiązań smart home. Też należę do osób, które starają się optymalizować różne aspekty swojego życia, wdrażać usprawnienia, ale co mógłbym osiągnąć za pomocą takiego Xiaomi Home? Ja tu bardziej dostrzegam gadżeciarstwo i fascynację nowoczesnymi technologiami, aniżeli coś, co daje rzeczywisty użytek.

W podróży,
  • Odpowiedz
@Siemomyslaw: Mam mieszkanie na parterze. Dzięki czujnikom ruchu, powerbankom, kamerze i czujnikom zbliżeniowym na drzwiach i oknach śpię spokojnie jak jesteśmy poza domem. :)

Dzięki czujnikom ruchu w nocy włącza mi się też lampka w kuchni i nie trzeba zapalać świateł. Kolejna rzecz - ustawiłem kilka razy kamerę na drzwi pokoju dziecięcego i w połączeniu z czujnikiem zbliżeniowym drzwi mogliśmy obserwować czy córka idzie od razu do nas czy gdzieś wędruje
  • Odpowiedz
@Maides: @seelk: dodałem sobie do listy na kolejne wpisy - rozwiązania smart home [nie mam tego dużo, ale jednak ułatwia życie], yt, suplementacja - najpóźniej do poniedziałku coś z tego powinienem opisać
  • Odpowiedz
@D3lt4 właśnie przeglądam twoje wpisy od 5 lat wstecz. Dziękuję duża dawka wiedzy. Bajdełej ten sony 1000x nadaje się do słuchania podcastów w trakcie biegania?. Z doświadczenia wiem że większość słuchawek (mimo ceny) przy dłuższym ruchu zaczyna opóźniać dźwięk tak jakby momentami nie mogła złapać zasięgu z telefonem.
  • Odpowiedz
@Radwiat: Hejka, super! Niedługo zrobię aktualizację, bo co prawda większość rzeczy się nadal sprawdza, ale kilka optymalizacji, które odkryłem, chciałbym, aby inni dostali bez tylu prób i błędów :)

Ja bym tych Sony nie polecił, bo są zbyt drogie i na podcasty zbyt dobre.
Dokanałowe mam i mogę polecić do biegania JBL 160BT lub JBL T450BT, które też mam, ale one są naokołouszne. Obie pary używam na cardio na rowerku. Do
  • Odpowiedz