Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Zastanawiam się ostatnio nad jakimś uniwersalnym urządzeniem, które by było czymś w rodzaju domowego serwera/centrum multimedialnego (pseudo nas, docker z rzeczami do devu typu baza danych czy jakieś mq, steam link i kodi). Użytkowanie nie bardzo jakieś intensywne. Początkowo myślałem nad #raspberry pi ale boli brak architektury x86. Wpadłem ostatnio na terminale, gdzie za dwie stówki można wyrwać urządzenie z dwurdzeniowym procem i 4gb ramu. Ciągnie to 15W więc wychodzi taniej niż jakiś #vps do developmentu.
Pytanie do obeznanych. Czy ktoś miał do czynienia z tymi urządzeniami i czy to sprosta wydajnościowo? Bardziej się martwię o ogarnięcie steam linka czy odtwarzanie wideo w FHD, docker i nas nie wymaga niewiadomo czego.
Ewentualnie jest coś czym możnaby się zainteresować w niewielkich pieniądzach (~200zl) i ciągnące niewiele energii?
#serwer #serwery #nas #terminal #thinclient
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wacek_1984: Jeżeli masz ochotę to byłbym wdzięczny jakbyś sprawdził 1080p h254 i HEVC i ewentualnie 4k h254 i HEVC. Głównie chodzi mi o to czy da sobie radę z odtworzeniem filmu.