Wpis z mikrobloga

Wychodzę z lokalu wyborczego i dwie starsze panie się kłócą czy na pewno dobrze zaznaczyły.
- no ja zakreśliłam fajką tak jak mówiłaś, ale pod spodem było napisane żeby zaznaczyć iksem.
- e się tam przejmujesz, ja zawsze fajką zaznaczam i nigdy nie było problemów z tym
- masz rację

XDDDDDDDDD

#wybory
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mecenas_z_piaseczna: No właśnie o Konfederacji było 0 wystąpień w TVP i zero wystąpień w TVN.
Pod koniec wyborów tylko puścili, ale czysty atak, wypominanie itp.

Wbrew pozorom, ludzie aż tak się nie interesują. To ciekawe, bo prawdopodobnie też jesteś w bańce informacyjne, i wydaje ci się, że ludzie ogólnie wiedzą o tych małych partiach, a właśnie o wiele mniej ludzi wie. :)

Szurostwo, sekciarstwo to się zdarza wszędzie. Patrząc na
  • Odpowiedz
@trevoz: Swoją drogą wymaganie od głosującego czytania ze zrozumieniem, to prosty sposób na odsianie głosów osób zbyt głupich by głosować.
  • Odpowiedz
  • 2
@Dorken: Widziałem w urnie kartki, które nawet nie były złożone i było ich dość dużo, więc w ogóle nie dziwi mnie to, że część nie rozumie znaczenia "przecinających się linii"
  • Odpowiedz
Frekwencja o 12.00 - 14%.

5 lat temu o 12.00 frekwencja wynosiła 7,31%. W zeszłym roku w samorządowych - 15,62%.
Ostateczna frekwencja w PE 2014 - 23,8%, a w samorządowych 2018 - 54,9%.
Można więc prognozować, że ostateczna frekwencja w PE 2019 wyniesie między 46,6 a 50,2%. To jest gigantyczny wzrost.
  • Odpowiedz
@puddin:
W ostatnich i obecnych wyborach udziału nie biorę to możliwe, że coś się zmieniło, ale wcześniej wszyscy byli na to bardzo wyczuleni. Zarówno na "szkoleniu" o tym wałkowano, tak samo w komisjach przewodniczący na to uwagę zwracali. Byłem w 3 różnych komisjach jeśli chodzi o lokalizację, więc też ludzie inni i wszędzie tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trevoz: jeśli tyle babek starych źle zaznacza głosy to wyobraźcie sobie jaka przewagę by miał PiS w wynikach gdyby poprawnie zaznaczaly.
  • Odpowiedz
Ja zasłyszałem historię, jak babka w samorządowych nie wiedząc na kogo zagłosować do sejmiku, wybrała numer 1 na pierwszej liście, bo "pewnie najlepszy". Podniecajcie się demokracją, a tacy ludzie Wam przyszłość kreują
  • Odpowiedz