Wpis z mikrobloga

@Kiciket: Gniezno-Września te rejony, studia wzywają i nie wiem czy nie chciałabym gdzieś indziej niż do Poznania do którego idzie 90% znajomych. To byłby bezpieczny wybór, blisko do domu, znam go bardzo dobrze, ale przez wiele rzeczy potrzebuję rzucić się głęboką wodę. I tak myślę nad Szczecinem, nigdy tam nie byłam (XD) i próbuję wybadać jak to wszystko wygląda, wiem że dużo zależy od preferencji, jeden rabin powie tak, a inny
@panzajunc Szczecin jest dużo spokojniejszy niż Poznań. Nie ma tutaj tyle koncertów co tam. Nie mamy rynku. Ale jest deptak gdzie jest kilka pubów i klubów dla studbazy. Mamy też dużo wody gdzie możesz pływać kajakami czy łódkami i to jest bardzo fajne. Komunikacja miejska myślę, że funkcjonuje całkiem nieźle, więc poruszanie po mieście nie powinno stanowić problemu. A jak nie km to mamy jeszcze skutery i rowery (hulajnóg jeszcze nie ma).
@panzajunc Najlepiej wybierz się właśnie na Dni Morza do nas. Poznasz klimat miasta, zwiedzisz łasztownię i bulwary. Jak będzie Ci się podobało to myślę, że będziesz chętna tutaj studiować. Zawsze też możesz sobie zrobić wypad nad morze. Pociągi jeżdżą 1,5 h w sezonie.
@Kiciket: Dzięki wielkie, coś innego od Poznania już brzmi bardzo zachęcająco. ( ͡º ͜ʖ͡º) Naprawdę muszę się wybrać, połazić. A polecasz jeszcze jakieś miejsca, które warto odwiedzić?
@panzajunc Na pierwszym miejscu na pewno bulwary i łasztownia. Później możesz iść na zamek i wały Chrobrego. Do tego filharmonia, plac grunwaldzki, urząd miasta, jasne Błonia, różanka i park Kasprowicza. Innym miejscem wartym zobaczenia jest Cmentarz centralny.
pracą, kulturą, architekturą, perspektywami, ludźmi


@panzajunc:

praca jest różna, są ciężkie, lekkie, są też nudne jak wszędzie
z kulturą różnie - jest trochę buraków na mieście, ale większość osób kulturalnie
perspektywa - najlepsza chyba w cafe 22
ludzie są