Wpis z mikrobloga

No siemanko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak wam minął ten rok? Bo właśnie dokładnie tyle minęło od tego wpisu
Przeczytajcie wiadomości siebie samych z przeszłości i zobaczcie, co mieli wam do przekazania (możecie się też pochwalić, czy udało wam się coś zmienić ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • 239
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Soothsayer: umiesz na rozmowie zaprezentować się jako senior, a nie jesteś geekiem który siedział parę lat dzień i noc przy kompie. Sprytnie. A jaki masz staż w pracy, już długo pracowałeś? Sam za rok planuje staż i zaczynać od juniora, także takie rady są mega przydatne.
  • Odpowiedz
to ja sam sobie poodpowiadam
Gold w lolu wbity? nie gram juz w te s----------a gre

Umiesz juz do perfekcji html i css? nie, ale troche wiecej, javascript dalej nie ruszony

Umiesz unity i C#? porzucilem nauke bo mi sie nie chce
  • Odpowiedz
@wetorek2: Mam 3 lata doświadczenia z czego dopiero od 1,5 roku pracuję na pełen etat. Nie jestem geekiem, ale spędzam bardzo dużo czasu na nauce poza pracą, wcześniej uczyłem się rzeczy technicznych, obecnie skile miękkie bo widzę, że komunikacja, umiejętność wysławiania się i prezentacji są krytyczne w każdej dziedzinie życia. Angielski to podstawa jeśli myślisz o jakiś sensownych zarobkach.

@wykopowiczka69: > opowiesz coś więcej? Jak Ci się udało osiągnąć taki przeskok w tylko rok? Ile razy zmieniałeś prace? Czy sobie dorabiasz po godzinach?

Jeżeli porównam siebie do innych osób z moich studiów, to są różnice:
- nie boję się
  • Odpowiedz
@wykopowiczka69: Nie zamykam się na technologie i jestem otwarty na relokację. Póki co nie musiałem wyjeżdżać za granicę, ale chcę taki epizod w życiu zaliczyć żeby zobaczyć jak żyje się w innych krajach Europy. Otwartość na relokację bardzo dużo daje, poznałem osoby, które ograniczały się nawet do jednej dzielnicy żeby nie było daleko do pracy. Oczywiście umiejętności techniczne też jakieś tam mam, pracuję samodzielnie na stanowisku.
  • Odpowiedz
@Soothsayer: z drugiem strony gdyby nie było takich ludzi, to comarch, altkom czy assecco dawno gryzłyby piach. Ktoś tam musi dymac za ta miskę ryżu.
Mam znajomego w comarchu, 8 roku mu leci, zarabia 7 do ręki i nie da sobie przetłumaczyć, ze psuje rynek.
  • Odpowiedz
: z drugiem strony gdyby nie było takich ludzi, to comarch, altkom czy assecco dawno gryzłyby piach. Ktoś tam musi dymac za ta miskę ryżu.

Mam znajomego w comarchu, 8 roku mu leci, zarabia 7 do ręki i nie da sobie przetłumaczyć, ze psuje rynek.


@wykopowiczka69: Prawda, ja poznałem ludzi co pracują 20 lat w korpo i zarabiają 7 brutto. Tylko, że tacy ludzie cenią sobie trochę inne rzeczy oraz
  • Odpowiedz
Niestety jest wielu programistów, którzy są tchórzami, niby chcą zmian a potem idą tam gdzie przejdzie najodważniejszy kolega z zespołu i wyciągnie ich za uszy. Zero inicjatywy


@wykopowiczka69: So damn true :D Ilu było kolegów, których miałem polecić do firmy, ale jak przyszło co do czego to niee jednak nie, muszę jeszcze to i to ogarnąć zanim zacznę szukać pracy i cyk kolejne 5 lat w tej samej firmie za
  • Odpowiedz
@Soothsayer: lol, jak można pracować za 7k brutto i myśleć, ze się ma jakakolwiek stabilność :D
Śmieszą mnie tacy ludzie. Właśnie oni najbardziej powinni cisnąć na zmiany, bo maja kaszojady, kredyty i żyją na styk. A oni się zachowują jakby nieszczęścia dotykały wszystkich tylko nie ich.
A potem pikaczu fejs jak dzieciak ma zeza, nie wymawia r, logopeda krzyczy 100pln za 30min zajęć a okulary korekcyjne kosztują 5 stow.

A
  • Odpowiedz
A jak sobie dorabiasz, to gdzie polecasz szukać zleceń? Jak Ty to ogarniasz?


@wykopowiczka69: Mój poprzedni pracodawca był ze mnie na tyle zadowolony, że czasem proponuje jakieś mini zdalne projekty więc to nie jest moja inicjatywa.

lol, jak można pracować za 7k brutto i myśleć, ze się ma jakakolwiek stabilność
  • Odpowiedz
@Soothsayer: mimo, ze sama znam takich ludzi, to i tak za każdym razem mnie dziwią. Tłumaczysz, wysyłasz linki do ogłoszeń w których stawki są 3x wyższe niż ich zarobki, czasem ich nawet lekko wyśmiewam i nic.
No nie chcą zarabiać normalnych pieniędzy i c--j. A wszyscy naokoło narzekają, ze chcieliby dostawać dychę, oni mogą i nie chcą.
Szkoda strzępić ryja.
  • Odpowiedz