Wpis z mikrobloga

Mam już mętlik w głowie...
Chodzi o dobór rozmiaru #triban100 Mam 178-180cm i krok 85cm.
Waham się pomiędzy M a L.
Mka wychodzi z kalkulatora, sztyca dosyć wysoko.
L jest wygodna, choć czuje, że to kawał roweru, sztyca wysunięta na 6 cm.
W obydwu rozmiarach przy prawidłowej pozycji buta na pedale nie zahaczam o przednie koło przy skręcie.
Mam Tribana 3A z 2014 w rozmiarze 54 i jest ok.
Ten rower ma być do przejażdżek z synem, do pracy, do miasta i na urlop. Jakie macie wymiary przy rowerach L i M?
#wykoptribanclub #triban100 #tribanmafia #rower #decathlon
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fraagles: Mam 176 cm wzrostu i swojego tribana wziąłem w rozmiarze L. Rozmiar M też był dla mnie dobry, ale na L mam większy komfort siedzenia.
@Fraagles: 173cm i rozmiar S z mostkiem 100mm.
"Kolarze" tak bardzo panicznie się boją małych ram, że szok. Brakuje im gibkości...i potem połowa ludzi jeździ na za dużych - tak jak @BART3q:

Zmierz swój 'indeks małpy'.
Jeśli rozstaw ramion od czubków palców jest większy niż Twój wzrost - bierz większą ramę.
Jeśli rozstaw ramion jest mniejszy niż Twój wzorst - bierz mniejszy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mmichal: jeśli dobrze pamiętam to informacja na stronie pokazywała mi, że jestem na przełomie rozmiarów M i L. Przymierzałem się do obu ram i jedyna różnica w moim przypadku była taka, że w L miałem trochę więcej miejsca od kolana do kierownicy. Przynajmniej takie były moje subiektywne odczucia i dlatego się zdecydowałem na L.
@BART3q: przy tym wzroście wielu mirków wybrało Skę, w Mce skracają mostek, ale jak ci wygodnie to tylko się cieszyć :) może masz długie ręce i tak faktycznie lepiej