Wpis z mikrobloga

Czołem rowerowe Świry!
Chciałbym prosić o pomoc w wyborze na co wymienić korbę, kasetę i łańcuch.
Posiadam od 2 lat Tribana 500, osprzęt standardowy https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-500-id_8379069.html , ale elementy jak wyżej uległy już zużyciu.
Korba 3 blatowa (XL: 175mm), kaseta 8 rzędowa 12x25. Moglibyście coś polecić? Raczej chciałbym wymieniać na coś trochę lepszego czy może nie warto i lepiej lecieć jakimś standardem z Decathlonu?

#rower #szosa #triban #decathlon
  • 11
@mmichal właśnie za bardzo nie chce wymieniać roweru, bo za ten wezmę może 800-1000zl przy bardzo dobrych wiatrach. A z uwagi, że np. mam tylne koło od 520 (wymienione na gwarancji, bo w poprzednim szprychy strzelaly jak szalone), nowe opony michelin, hamulce, setki itd., więc chciałbym już go "zajeździć" bo wydaje mi się, że wymiana jest w ogóle nieoplacalna. Tym bardziej skoro nie jestem jakimś wielce zapalonym kolarzem, jeżdżę wokół komina, od
@Diumen: A nie da się samych zębatek w korbie wymienić? Na ali masz pełno w dobrych cenach.
Zębatek nie używałem, ale ludzie chwalą. Mam chińskie tarcze pływające w MTB i złego złowa nie powiem a kosztowały 1/4 tego co jakaś firmówka.
@Zorki4 pewnie by się dało, ale też lekko scentrowana mam ta korbę, kiedyś musiałem jakoś bardzo mocno prawa nogą depnąć. No i nie mam pojęcia jak dobrać odpowiednie zębatki, tzn. tyle tego jest, że znaleźć odpowiednie...
Zobaczę, może oddam do jakiegoś serwisu i niech mi dobierą i wymienią zębatki, kasetę z decathlonu wezmę, łańcuch gdzieś znajdę.