Wpis z mikrobloga

@Kwiatuszek_Mateuszek: To byś musiał poszukać jakiś sekcji trójboju i tam podzwonić, bo na zwykłej siłowni Eleiko to raczej nie zobaczysz.

Alternatywą dla Eleiko jest jeszcze Rogue Ohio power bar - Na pewno nie Texas power bar (jest zdecydowanie mniej sztywny). Ogólnie każda sztanga się sprawdzi w zastępstwie Eleiko, byleby była bardzo sztywna.
właśnie łudziłem się że znajdę bo na Śląsku sporo siłowni ma


@Kwiatuszek_Mateuszek: Ale szczerze mówiąc to nie jest jakiś wielki problem. Gorzej by było jakbyś na zawodach miał texas deadlift bar a miał ćwiczyć na zwykłej sztandze.

A tak każda porządniejsza twardsza sztanga da radę i będzie miała dobre przełożenie na Eleiko.
Ale szczerze mówiąc to nie jest jakiś wielki problem. Gorzej by było jakbyś na zawodach miał texas deadlift bar a miał ćwiczyć na zwykłej sztandze.


@IntruderXXL: ja znalazłem alternatywę w postaci crossfitowej/dwubojowej sztangi + bumpery. Jest cieńsza, niż trójbojowa, gnie się dużo bardziej niż te 29mm i też potrafi trochę bujnąć do przodu i to nawet przy ciężarach na jakich ja trenuję jest to odczuwalne bardzo mocno. Wiadomo, DL bar to
@Kwiatuszek_Mateuszek: Trójbojowe HESy to już niebo, a ziemia w porównaniu do gówien z sieciówek. W crossfit avanport chyba mają jakiś trójbojowy sprzęt. W Krakowie chyba jest najlepiej, bo chyba w każdym nowym Platinium Fitness masz strefę Eleiko.
ja znalazłem alternatywę w postaci crossfitowej/dwubojowej sztangi + bumpery.


@urak666: No to dobrze wykombinowałeś, bo jednak różnica przy deadlift barze jest ogromna, i trzeba się do niego przyzwyczaić bo można się nieźle zdziwić. Ja się zdziwiłem, jak myślałem że doda mi natychmiastowo kilkanaście/kilkadziesiąt kg, a okazało się że nawet zabrał mi kilka kg... Bo deadlift bar "oddaje" u góry i znacząco utrudnia lockout.