Wpis z mikrobloga

  • 0
Hejo, chce kupic mieszkanie od dewelopera ktore jest w trakcie budowy. Co powinienem sprawdzic i czego pilnować zeby sie nie w*ebac w jakies problemy?

Kupuje ktos moze mieszkanie na polanie miloszyckiej od firmy arkop we Wrocławiu?

#nieruchomosci #wroclaw#wroclaw #deweloperka #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, sprawdź inne zakończone już inwestycje tego dewelopera, KRS, warunki umowy rezerwacyjnej. W Internecie jest też trochę opinii o tej firmie.
  • Odpowiedz
@Meciek:
- Sprawdzenie poprzednich inwestycji (pojechać, zobaczyć, popytać);
- Sprawdzenie siedziby firmy (czy nie jakiś pseudo developer);
- Sprawdzenie czy buduje sam, czy podwykonawcy (ile firm i czy im płaci na czas);
- Niech pokaże draft umowy przedwstępnej, pzt, projekt, rzuty mieszkań;
- Sprawdzenie czy nie oszukuje na metrach (czy nie dolicza do pow. użyt. mieszkania np.
  • Odpowiedz
@Meciek: Dodając do tego co kolega Dezywontariusz napisał: sprawdź jeszcze plan zagospodarowania okolicy (na stronie wrocławskiego geoportalu na przykład), żeby nie było że masz ładny widok z okna ale na działkę budowlaną na której zaraz się coś pobuduje. Jak będziesz odbierać mieszkanie to zatrudnij speca od odbiorów (polecam pan krzysztof cempiel ). Kosztuje to 300 zł a możesz zaoszczędzić tysiące na wadach które znajdzie (u mnie nawet nie licząc kosztów
  • Odpowiedz
@Meciek
Deweloper niedawno oddał dwie inwestycje. Paryski zakątek i rodzinne Maślice. Znajdź sobie jakieś forum dla mieszkańców tych osiedli i poczytaj. Ewentualnie przejdź się, popytaj i zobacz.

Co do dewelopera to mieszkania na tych dwóch inwestycjach były tanie w stosunku do sąsiadów ale nie wiem czy przypadkiem nie kosztem standardu wykończenia.

Osobiście nigdy nie byłem na żadnym z tych osiedli i nie zaglądalem im w papiery to się nie będę wypowiadał. Wiem tylko że było tanio i układy mieszkań były
  • Odpowiedz