Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #4konserwy, #neuropa lub #konfederacja zechciałby wyjaśnić na czym konkretnie polega problem z "ustawą 447" oraz skąd konkretnie wzięła się kwota 300 mld dolarów, które rzekomo miałaby zapłacić Polska?

Pełno o tym spamu straszącego jakoby już za chwilę Polska miała dostać rachunek do zapłaty. Jednak z tego co udało mi się dowiedzieć, to cała ta straszna ustawa sprowadza się do nałożenia na amerykańskiego Sekretarza Stanu obowiązek przygotowania raportu o stanie prawnym dotyczącym zwrotu mienia ofiar holocaustu, wypłaty odszkodowań tam gdzie zwrot jest niemożliwy oraz wykorzystania majątku ofiar, którego nie ma komu zwrócić.

Ustawa dotyczy przygotowania raportu, tyle. Nie zawiera żadnych "rachunków" czy "nakazów wypłaty", więc skąd 300 miliardów dolarów? Przede wszystkim zaś nie zobowiązuje i nie może zobowiązywać do niczego Polski, wszak prawo uchwalane przez amerykański Kongres nie obowiązuje w Polsce.

Tyle wynika ze znalezionych przeze mnie konkretów. Być może coś przeoczyłem, ale zanim zacznę bić w tarabany chciałbym się dowiedzieć konkretnie dlaczego w ogóle powinienem. Uważny czytelnik zauważył podkreślanie słowa "konkrety". Zrobiłem to nieprzypadkowo: nie interesuje mnie spiskowa beletrystyka, tylko informacja oparta na wiarygodnych źródłach, np. cytatach z samej ustawy, ich interpretacjach wykonanych przez jakiegoś niezależnego fachowca itp.

  • 67
ustawą 447


@oenir: Polskie władze komunistyczne bezprawnie zajęły mienie Żydowskie i rozdały je Polakom, teraz Polska ma zwrócić 10-20%(uważam to za skandal!) ekwiwalent za te mienie, ale nie chce tego zrobić. Polska jako JEDYNE państwo w Europie nie ma ustawy reprywatyzacyjnej. Polskie PKB się podniosło, zostaliśmy dołączeni do krajów rozwiniętych pod tym względem a więc wypadało by też by prawo stanowione w Polsce też było na poziomie krajów rozwiniętych. Niestety Polscy
@oenir: czysta myljardów wymyślił bodaj Michalkiewicz, w ciągu kilkunastu ostatnich lat wielokrotnie rzucał takimi wyssanymi z palca kwotami, często się one w jego przekazach zmieniały. Były później "podawane dalej" przez różnej maści doktor Kurki i inne Gazety Warszawskie - taka legenda miejska, która w pewnym momencie stała się samoswiadoma.

Czysta myljardow czymś próbowali udowadniać, ale wybacz - nie pamiętam teraz co to było, jakiś wywiad czy inny wyrwany z kontekstu cytat.
Tam nie tylko o mienie bezspadkowe


@CynicznyMarksista: mi chodzi akurat o bezspadkowe. A jakiekolwiek naciski ze strony USA są zwyczajnie obrzydliwe patrząc na to jak sami zachowali się w czasie II w.ś. w kwestii Żydów

ale jeśli rząd się nie ugnie... to Stany czy Izrael za wiele w tej materii nie zdziałają.

Warto przy tym pamiętać, że podobne "naciski" wywierane są juz od DAWNA - i jakimś cudem jeszcze żyjemy :p
Polska ma zwrócić 10-20%(uważam to za skandal!) ekwiwalent za te mienie

@CynicznyMarksista: źródło? Serio pytam - tak jak napisałem we wpisie, interesują mnie konkrety.

czysta myljardów wymyślił bodaj Michalkiewicz

@mnik1: nie wierzę, że opowieści tego szura są jedynym "źródłem". Mówiąc precyzyjniej: nie chcę w to wierzyć.

Co zaś do ustawy 447 - trafiłeś w punkt. Raport, który nie dotyczy tylko Polski, i który niczego narzucić nam nie może
kwota (...) to 360 mld dolarow i rosnie

@ArpeggiaVibration: interesują mnie konkrety, a nie emocjonalne opowieści. Beletrystyka wylatuje - ostrzegałem.

no to kasuj bo to nie sa zadne roszczenia tylko uroszczenia

Fajnie, że tak uważasz, ale nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Znaczenie ma wiarygodne źródło, a nie opowieści wykopka z misją.
@ArpeggiaVibration: odnośnie tego co napisałem we wpisie: na czym konkretnie polega problem z "ustawą 447" oraz skąd konkretnie wzięła się kwota 300 mld dolarów.

Umiem przeczytać i nie urodziłem się wczoraj, z mojego researchu wyszło to co we wpisie (przecież umiesz go przeczytać i nie urodziłeś się wczoraj): ustawa zobowiązuje sekretarza do napisania raportu o stanie prawnym, nie zawiera w sobie rachunków i nakazów zapłaty, a nawet gdyby to prawo uchwalane
czysta myljardów wymyślił bodaj Michalkiewicz


@mnik1: Nie, to są żądania wystawione w styczniu tego roku przez amerykańskie organizacje żydowskie w liście wysłanym do polskiego rządu i tam taka kwota padła.
@oenir: Przeczytał ten artykuł. https://www.salon24.pl/u/bazyli1969/956394,polski-minister-447-just-i-pan-twardowski-czyli-zadnych-zludzen-rodacy

Ogólnie chodzi o to, że strona żydowska i amerykańska nie uznaje prawa rzymskiego jakie obowiązuje na całym świecie w konkretnym wypadku jakim jest holokaust.

''1.Ustawa (najważniejszy fragment):

Sekcja 2, pkt. 3 w przypadku mienia bez spadkobierców, zapewnienia majątku lub rekompensat na rzecz potrzebujących pomocy ofiar Holokaustu, na cele związane ze wspieraniem edukacji o Holokauście oraz na inne cele.

To „mienie bez spadkobierców” obejmuje dobra materialne, które
@4x80: zechcesz wskazać treść tego listu? Według informacji z nie-szurskich mediów to nie "organizacje napisały o 300 miliardach" tylko "jedna organizacja napisała, że Polska nie rozwiązała kwestii restytucji" - to nie do końca to samo.

Podkreślę: pytam o treść listu, a nie rewelacje spiskowo-oszołomskich portalików.