Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #4konserwy, #neuropa lub #konfederacja zechciałby wyjaśnić na czym konkretnie polega problem z "ustawą 447" oraz skąd konkretnie wzięła się kwota 300 mld dolarów, które rzekomo miałaby zapłacić Polska?

Pełno o tym spamu straszącego jakoby już za chwilę Polska miała dostać rachunek do zapłaty. Jednak z tego co udało mi się dowiedzieć, to cała ta straszna ustawa sprowadza się do nałożenia na amerykańskiego Sekretarza Stanu obowiązek przygotowania raportu o stanie prawnym dotyczącym zwrotu mienia ofiar holocaustu, wypłaty odszkodowań tam gdzie zwrot jest niemożliwy oraz wykorzystania majątku ofiar, którego nie ma komu zwrócić.

Ustawa dotyczy przygotowania raportu, tyle. Nie zawiera żadnych "rachunków" czy "nakazów wypłaty", więc skąd 300 miliardów dolarów? Przede wszystkim zaś nie zobowiązuje i nie może zobowiązywać do niczego Polski, wszak prawo uchwalane przez amerykański Kongres nie obowiązuje w Polsce.

Tyle wynika ze znalezionych przeze mnie konkretów. Być może coś przeoczyłem, ale zanim zacznę bić w tarabany chciałbym się dowiedzieć konkretnie dlaczego w ogóle powinienem. Uważny czytelnik zauważył podkreślanie słowa "konkrety". Zrobiłem to nieprzypadkowo: nie interesuje mnie spiskowa beletrystyka, tylko informacja oparta na wiarygodnych źródłach, np. cytatach z samej ustawy, ich interpretacjach wykonanych przez jakiegoś niezależnego fachowca itp.

  • 67
Mój post odnosi się jedynie do mienia bezspadkowego i wypłat w ich sprawie


@stjimmy: A czego żąda w tym aspekcie Izrael? Może ja czegoś nie wiem, ale nie wydaje mi się, by w ogóle akurat oni oficjalnie czegoś chcieli. Interesują się ustawą reprywatyzacyjną, i nie dziwota, to jest interes ich obywateli. (Gdyby Polacy mieli coś odzyskiwać na Białorusi, też sie powinno państwo polskie interesować ustawą reprywatyzacyjną).
@John_Finn: Dzień dobry Panie Finn. Pan żeś jeszcze tutaj? Ale się Panu optyka przez 4 dni zmieniła. Aż miło popatrzeć jak wiadrami wodę na ten pożar Pan leje. Ale żeby w CZTERY dni od przekonania do szurii przejść?!! To jest fenomen!!! Kto takiego cudu na Panu dokonał??
A jeszcze kilka dni temu Pan żeś się mnie pytał cytując żyda Jędrzejewskiego i rozpoczynając polemikę:

"John_Finn 4 dni temu

państwo polskie uzyskało tę
@Dolanthesniffer: przeczytałem, przemyślałem i za cholerę nie widzę w jaki sposób te wypowiedzi wpływają na treść przedmiotowej ustawy bądź jej skutki. Politycy wygadują różne kontrowersyjne głupoty, ale póki słowa polityka nie przeistoczą się w jakiś konkretny akt prawny to są tylko słowami.

Czy słowa np. Pawłowicz i Winnickiego albo Hartmana i Środy są deklaracją światopoglądową Polski i wszystkich Polaków? Głupoty wygadywane przez obie parki są ze sobą sprzeczne - jak to