Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #bmw #e46 #samochody

Dziś dobiega koniec wspólnego życia z BMW E46 99r 1.8. Chciałbym napisać, że trochę mi szkoda, ale i również cieszę się, bo to niewdzięczne auto było.

Przedstawiam kilka faktów z naszego związku:

1. Zakup w maju 2016 za kwotę 10000zł
2. Od początku 2017 do marca 2019 zainwestowałem około 6000zl w bieżące naprawy (większość to zawieszenie, czujniki i wymiany okresowe płynów / filtrów)
3. Kwiecień 2019: auto zaczyna odpalać na trzy gary. Diagnoza uszczelka pod głowicą / pęknięcie bloku silnika. Majonez pod korkiem oleju i chłodnicy. Auto dymiło jak parowóz i myśle, że mógłbym nim brać udział w paradzie takich maszyn w Wolsztynie

Finał:


Nie było warto. BMW było zadbane z mojej strony i wszystko robione na bieżąco. W zamian otrzymałem UPG i złom.
  • 25
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skytz: hehe ja mój pierwszy samochód b kupiłem za 750zl, zainwestowałem przez cały okres eksploatacji 500 złoty. Przejechałem 20k. Sprzedałem na złom za 500+ trochę części wyjąłem felgi sprzedałem 300 złoty hehe. I po co ci było BMW(będziesz miał wydatki)?
@skytz 10k to budżet pozwalający co najwyżej na zakup taniego auta klasy B (Corsa, Fabia, Punto). BMW w tych pieniądzach to na 99% będzie gruz i nie ma znaczenia jak o niego dbasz skoro to co miało się w nim zużyć albo #!$%@?ć już to zrobiło albo właśnie zaraz to nastąpi. Ludzie, którzy je sprzedają przeważnie zdają sobie z tego sprawę i dlatego właśnie pozbywają się tych aut za z pozoru atrakcyjną
@Alcoholic_Desacrator: e46 spadły z ceny strasznie, gruz już można kupić od 3/4k. Więc te 10 myślę że powinno było wystarczyć na chociaż kilka lat jeżdżenia... Ale sam też raczej bym unikał e46 mimo że są ładne to niestety łatwo o zajeżdżony egzemplarz.
@Alcoholic_Desacrator: jak ja kisnę ze świętego na wykopie „bez 20-30 k tylko corsa, fabia i punto”, to jest jeszcze głupsze od „gupcze mogłeś mieć 20-letnią markę premium”. Nie ma nic pośrodku? 5 k wystarczy na sensowną Vectrę B, za 10 wchodzi C.