Wpis z mikrobloga

@zexan:
Podatek przychodowy jest czymś idiotycznym z natury bo będzie niesprawiedliwy dla branż z dużymi obrotami a małym zyskiem.

Przecież nigdzie nie napisałem, że to to samo. Przeczytaj do końca mój post. Ja po prostu nie zgadzam się z karaniem bardziej bogatych to spowoduje że ludzie nie będą mieli aż takiej motywacji żeby się bogacić. Przykład -> Progresywny podatek dochodowy.

Wracając... Jeżeli ktoś dobrze inwestuje pieniądze to przynosi wartość społeczeństwu
  • Odpowiedz
Podatek przychodowy jest czymś idiotycznym z natury bo będzie niesprawiedliwy dla branż z dużymi obrotami a małym zyskiem.


@malani: No popatrz, to tak jak z podatkiem dochodowym. Jest niesprawiedliwy, bo każe za pracę. Prowadząc przedsiębiorstwo masz szereg przywilejów, których nie mają ludzie na umowie o pracę. Sam prowadzę działalność gospodarczą. Dodatkowo to właśnie przez podatek dochodowy przedsiębiorcy są zmuszeni do oddawania drugiej pensji państwu w podatkach za jednego pracownika, a więc koszt pracy pracownika jest ok. 2 x większy niż gdyby tych podatków przedsiębiorca płacić nie musiał. Wtem przedsiębiorca wlicza sobie te kwoty w koszta, tak samo jak raty kredytów na lokum, posiadłości, samochody i inne w ramach "kreatywnej" księgowości. Dzięki czemu najbogatsi w Polsce podatków nie płacą prawie w ogóle.
Nie porównujmy proszę pracy etatowców do pracy przedsiębiorców. To są dwa różne światy. Z tym, że praca przedsiębiorcy jest zajebiście skalowalna, a praca etatowca już nie bardzo... przez podatki właśnie. W tym leży problem.

Że przez obecny system podatkowy bardzo ciężko zacząć prowadzić działalność gospodarczą, właśnie przez to że ciężko zebrać kapitał przez opodatkowanie pracy między innymi, potem przez ogromne początkowe koszty, które trzeba ponosić między innymi przez podatki za pracowników, ale z kolei jak utrzymamy się na rynku kilka lat, to później przy odpowiedniej księgowości będziemy mieli o wiele więcej możliwości bogacenia się niż zwykli etatowcy w
  • Odpowiedz
@zexan: Ale chwila... Rozmydlasz temat na różnicę między UoP a jednoosobowej działalności/spółce. Ja doskonale wiem, że teraz nie jest równo (i firma skaluje się lepiej) ale czemu odwracać te proporcje? Czemu nie zrobić równych zasad?

Ja się zgadzam, że UoP powinno być na conajmniej takich zasadach jak jednoosobowa działalność (choć teraz się za to biorą). Tylko że nie o tym piszemy.

Tak w ogóle to najśmieszniejsze dla mnie jest zawsze
  • Odpowiedz
Tak w ogóle to najśmieszniejsze dla mnie jest zawsze to, że każdy Polak ma pomysł na to jak ma wyglądać "sprawiedliwe opodatkowanie" i rzuca jakieś magiczne procenty czy nowe rodzaje podatków, a nikt nawet nie zastanowi się na co my płacimy te podatki... Wrzucamy hajs do wielkiego wora wg magicznych stawek i miliona ukrytych podatków tymczasem w ogóle ma się to nijak do tego co Państwo nam daje. W przypadku tak rozdmuchanego
  • Odpowiedz
@zexan: Lol. Oglądam Gwiazdowski i Szumlewicz i w 11:12 "jak nie będą płacić w Polsce tych 19% tylko więcej to spie... założą firmę gdzie indziej"
  • Odpowiedz
Lol. Oglądam Gwiazdowski i Szumlewicz i w 11:12 "jak nie będą płacić w Polsce tych 19% tylko więcej to spie... założą firmę gdzie indziej"


@kemcio: Stary film. Teraz już nie da się za bardzo założyć firmy gdzie indziej i mieszkać w PL. Teraz spie... na stałe. Czyli Państwo nie dostanie ani CITu, ani VATu, ani PITu, ani ZUSu
  • Odpowiedz
@VeleiN: "pracują dając pracę" ja p------ę hahaha, ich praca polega ma życiu z cudzej pracy - no harówka nie z tej ziemi. W ogóle to panowie niewolników też pracowali bo dawali pracę niewolnikom. Dużo im tej pracy dali. A tak bez sarkazmu - tę fabrykę nie wybudował kapitalista tylko też pracownicy. Fabryki się nie zakłada tylko buduje.
  • Odpowiedz
@zexan: Świetnie. Tylko zamiast opodatkowania pracy wprowadźmy opodatkowanie kapitału :) To już ci wszyscy kapitaliści dopiero będą przeciwko. Podatki od wyzysku i tak dla nich są lepsze, co nazywasz podatkami od pracy.
  • Odpowiedz
@Solstafir A ty nigdy niczego też nie zrobiłeś, bo wykorzystywałeś narzędzia stworzone przez innych ludzi, którzy wykorzystywali wiedzę zdobytą przez jeszcze innych, którzy wykorzystywali stopy metali stworzone przez jeszcze innych. Twój rok myślenia to błędne koło.
  • Odpowiedz
@VeleiN: Nie chcę. Skończ bredzić. Masz jakiś psychiczne opory przed przyswojeniem tego co piszę bo musiałbyś się zmierzyć z nieprzyjemnym uczuciem że tkwiłeś w błedzie.
  • Odpowiedz
@VeleiN: Np. podatki od dziedziczenia dużych fortun jak u Niemców. Ale nie o tym jest mowa. Proponuję taki system edukacji żebyś był w stanie zauważyć że gadanie o mądrości pracy bogaczy w kapitalizmie to brednie i starczy jeden pierwszy z brzegu przykład który te bajki miażdży i wdeptuje w ziemię. Trochę logiki.
  • Odpowiedz