Wpis z mikrobloga

@JaszczurReptylCzipke: mógłbyś podać jakieś dowody na swoje stwierdzenie, że fortuny rzadko biorą się z uczciwej pracy, jakieś dane statystyczne albo coś? Jak takich nie masz to jesteś typowym komuchem obrzygujacym ludzi, którzy mają więcej niż ty
  • Odpowiedz
@zcaalock: Po pierwsze to mam mocno #!$%@? w to, że ktoś ma więcej niż ja xd Mi na prawdę dużo do życia nie trzeba. Dwa, jest niemożliwe żeby samą w sobie pracą zarobić tyle, żeby zbudować jakieś wielkie bogactwo. Jak ktoś pracuje, np. fizycznie za minimalną stawkę to często nie ma nawet jak odłożyć pieniędzy. Może ktoś z łatwym startem byłby w stanie coś uzbierać, ale nadal nie wynikałoby to
  • Odpowiedz
@BojWhucie: Potrzeba nam całkowitej nacjonalizacji, a nie wysokich podatków spadkowych.
Plus za kolejne stwierdzenie, ze faszystowska gospodarka nie miała wiele wspólnego z socjalizmem ZSRR.
  • Odpowiedz
Jak ktoś pracuje, np. fizycznie za minimalną stawkę to często nie ma nawet jak odłożyć pieniędzy. Może ktoś z łatwym startem byłby w stanie coś uzbierać, ale nadal nie wynikałoby to wyłącznie z jego pracy, tylko z tego, że jego rodzice mogli zagwarantować mu edukację i wychowanie na wysokim poziomie, jakieś wsparcie finansowe, itd.


@JaszczurReptylCzipke: rozumowanie 11-latka. Mam nadzieję, że nie możesz jeszcze głosować w wyborach...
  • Odpowiedz
wszystkim będzie lepiej bez super bogatej arystokracji, wpływającej na politykę państw.

To chyba jedyna dobra rzecz płynąca z antykapitalizmu. Tylko nie wiem jak można być gotowym wymordować dziesiątki milionów ludzi tylko po to ¯\_(ツ)_/¯
@JaszczurReptylCzipke:
  • Odpowiedz
@BojWhucie: kolejny matoł który nie rozumie że bogacze nie żyją z cudzej pracy, tylko sami pracują dając pracę.
Łatwiej jest przyjść do fabryki i pracować, czy założyć fabrykę?
  • Odpowiedz
@BojWhucie: @JaszczurReptylCzipke: @VeleiN: @Flypho:

Sprawa jest dość prosta:
Opodatkowanie pracy to kryminał i skandal. Jak ktoś wcześniej wspomniał, uczciwą, sumienną pracą nie da się dorobić dużych fortun. Robi się to za sprawą kapitału.
Dlatego opodatkowanie kapitału > opodatkowanie pracy

Tyle w temacie. Ludziom na dorobku będzie łatwiej i lżej, będą się bogacić, a grube ryby będą miały trochę mniejsze zyski, ale wciąż ogromne zyski...
  • Odpowiedz
Jak ktoś wcześniej wspomniał, uczciwą, sumienną pracą nie da się dorobić dużych fortun. Robi się to za sprawą kapitału.

Dlatego opodatkowanie kapitału > opodatkowanie pracy

Tyle w temacie. Ludziom na dorobku będzie łatwiej i lżej, będą się bogacić, a grube ryby będą miały trochę mniejsze zyski, ale wciąż ogromne zyski..


@zexan: Ja pier... Fuck
  • Odpowiedz
Po pierwsze to co piszesz zalatuje socjalizmem i Robin Hoodem (zabrać bogatym dać biednym).


@malani: Już tutaj się nie zgadzam. Odsłuchałeś tę debatę? Mógłbym się do tego odnieść, ale w tej debacie są odpowiedzi na Twoje zastrzeżenia. Podpowiem.
Podatek dochodowy =/= Podatek od dochodów kapitałowych =/= Podatek przychodowy.
  • Odpowiedz