Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@twoi_oyciec: domyślam się, że może chodzić o tworzenie wyolbrzymionej i przekłamanej wizji o "gwałcicielach-imigrantach". Może to też być odniesienie do tego, że już sam kolor skóry nasuwa pewne skojarzenia przez to, jak jest przedstawiany w populistycznych mediach "czarny - obcy, zły, należy się go bać". Biały malowany na czarno wyraźnie oznacza raczej formę przekazu niż rzeczywistość. Jak jest naprawdę, tego na razie nie wiemy, sam plakat to część performansu słoweńskiej artystki
  • Odpowiedz
@maxPL: Oto słowa twórczyni tego plakatu:

I love my Slovenian boyfriend, whether it's black, yellow, white, red or MARVIIC.


Biorąc pod uwagę to oraz fakt, że te "czarne i śniade ręce" to w rzeczywistości pomazane smarem ręce białych (to raczej wyraźne odniesienie do zrzucania winy za wszystko co złe na "kolorowych"), wydaje mi się, że strzelasz sobie w stopę tym wpisem. Tak czy inaczej dzięki Tobie poznałem ciekawą artystkę :)
  • Odpowiedz
@maxPL: ja akurat jestem color-blind w tej kwestii, jak zresztą chyba większość. Mam wrażenie, że tylko wykop i jemu podobne portale przyciągające fanów teorii spiskowych mają jakąś obsesję na punkcie koloru skóry w reklamach.
  • Odpowiedz
@shiromaru: nom, o tym właśnie mowa - statystycznie czarnoskórzy trafiają za kratki dziesięciokrotnie częściej, tak na oko mierząc te słupki. Jest ich mniej w więzieniach, bo jest ich mniej w społeczeństwie, gdyby stanowili 50% społeczności, to zgodnie z tym wykresem ogólna ilość popełnianych przestępstw wzrosłaby pięciokrotnie. Byłoby również pięciokrotnie więcej zgwałceń, jeśli przestępstwa rozkładają się równo w grupie, a niemal na pewno się tak rozkładają.
  • Odpowiedz
@tomtom666: nie ma w tym nic ścisłego. Zakładając scenariusz w ujęciu społecznym nie można zakładać, że współczynnik nie ulegnie zmianie. Wpływ na to ma wiele czynników zewnętrznych i lokalnych. Prawodawstwo, asymilacja, twndencje środowiskowe, wieksza rozpoznawalność i prawo do głosu a za tym zmiany idące w kierunku poprawy warunków bytowych - to wszystko może kompletnie zmienić tendencje.

Z tego samego dokumentu wynika np. że Polacy popełniają dużo więcej przestępstw per capita niż
  • Odpowiedz
Z tego samego dokumentu wynika np. że Polacy popełniają dużo więcej przestępstw per capita niż Hindusi.


@shiromaru: nie, nie wynika. Już spieszę z tłumaczeniem z angielskiego - nie ma tam podanych przestępstw per capita, jest tylko procent ogólnego odsetka przybyszy zza granicy.

Jedyną osobą, która w tym wątku snuje domysły jesteś Ty. Ja podaję twarde fakty i na nich bazuję, robiąc ekstrapolację na większy odsetek populacji, co jest całkowicie dozwolonym zabiegiem.
  • Odpowiedz