Wpis z mikrobloga

Mireczki, powoli planuję wycieczkę na wyspy brytyjskie i myślę nad wynajęciem tam samochodu. Formalności sobie wygoogluję, ale interesuje mnie strona techniczna: jakie są różnice w obsłudze auta z kierownicą po prawej? Czy dźwignia zmiany biegów ma ułożenie takie samo, czy odbicie lustrzane, czy manetki kierunkowskazów są po lewej stronie kiery? Kiedyś słyszałem, że niby pedały są odwrotnie (iks de). I tak najlepiej poszukać automatu, nie?
#motoryzacja #samochody #auto #anglia#anglia #pytaniedoeksperta
  • 8
@Szamanmati: co prawda nie jeździłem w Wlk Brytanii, natomiast miałem okazje jeździć w byłej kolonii Korony autemw ruchu lewostronnym.
A wiec do rzeczy. Manetki są w odbiciu lustrzanym, co może na początku niezłe frustrować np. włączanie wycieraczek na każdym skrzyżowaniu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Układ biegów przy manualu taki sam i w moim odczuciu zmiana biegów nie była problemem.
Wyzwaniem może być trzymanie się krawędzi jeździ. Poza
interesuje mnie strona techniczna: jakie są różnice w obsłudze auta z kierownicą po prawej


@Szamanmati: najgorsze w przestawieniu się na jeżdżenie w UK czy w ogóle po lewej stronie jest nie to, że musisz pamiętać, że wjeżdżasz "nie na ten pas co trzeba", tylko właśnie te samochody. Bo siedzisz z prawej strony, po prawo masz drzwi, z lewej kawał auta i korci cię, żeby w głowie sobie zrobić odbicie lustrzane i