Wpis z mikrobloga

Czy wasza różowa też nie dokładają się wam do oleju silnikowego?

Mirki, myślałem, że na tej stopie się rozumiemy, jednak dziś okazało się, że w skali roku jest mi winna 210 zł (12l Motula na rok, ponieważ kosztuje mnie 420 zł.)

Odparła natychmiastowo, że nawet na SKP(tj. Stacji Kontroli Pojazdów) tłumaczyli nam, że facet powinien zająć się wymianami płynów, a kobiety zapachami do auta. Ja odparłem, że to żaden argument i następny rok powinna kupować płyn silnikowy. Dodatkowo z wyrzutem krzyknąłem, że wszyscy kobiety powinni płacić rekompensatę swoim facetom za psucie zawieszenia ich własnego samochodu, bo one chcą tylko poużywać i zostawić.... :-/

Jak wy rozwiązujecie podział kosztów?

#zwiazki #s--s #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Oskarek95: przecież masz 24 lata, jest jeszcze czas xD
Ja z żoną czekam, ale w gronie rówieśników jestem jednym z szybszych, większość się zabiera jak pies dupą do jeża, albo siedzą w związku z dziewczynami x lat i czekają na nie wiem w sumie co. Różowe to samo, studia skończone doktoratów nie ma, a nikomu się nie spieszy.

A oczekiwanie na dziecko polecam, to fajna sprawa, choć akurat u nas
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ReallyBro: właśnie dlatego pytałem o ten silnik. Ale do 1.6 no to nie ma opcji, żeby było 10 litra, musiałbyś przelać dziada xD
Ta druga już brzmi lepiej i bardziej prawdopodobnie.
Ale Powiedz mi, czy pojemność silnika koresponduje jakoś albo jest proporcjonalna do tego, ile tam się oleju wlewa do miarki? Pytam bo mam 1.9 i leje 4.5 litra do miary (5 to już ponad kreskę), a tu do 1.6
  • Odpowiedz
@buczubuczu: Wiesz, raczej pojemność skokowa nie idzie w parze z ilością oleju. Oczywiście do 1,6 wejdzie mniej niż do 3.0 ale nie będzie to proporcjonalne. Jako przykład mogę podać, że do jednego samochodu z silnikiem 3.0 diesla wchodzi 9,5 litra a do drugiego o pojemności 2,2- również diesla też wchodzi ponad 9. Spotkałem się tez z tym, ze do silnika 1.2 kupiłem 5l i się trochę zdziwiłem bo weszło niecałe
  • Odpowiedz
@xXx_perun_xXx: Nie bo z somsiadami się nie lubimy od czasu afery jesiennej z liśćmi, ale sprzedam taką anegdotkę, że jak biorę mamę - schorowana już jest i ma problemy z noszeniem zakupów - to w ramach dobroci odpalam taksometr tylko w drogę powrotną ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz