Wpis z mikrobloga

Mirki, mirabelki, proszę was o pomoc. Mieliście kiedyś sytuację, że w ciągu paru miesięcy spadła wam mocno hemoglobina? Otóż chciałam honorowo oddawać krew już któryś raz z rzędu. Ostatnio miałam hemoglobinkę na poziomie 13.4 a wczoraj miałam już tylko 12.0. (różnica 4 miesięcy) :( Lekarz zdyskwalifikował mnie i zalecił mi spożywanie żywności bogatej w żelazo. Dodam tylko, że we wrześniu miałam badane żelazo i było ponad normę. Wie ktoś o co może chodzić? Jakie badania mogłabym porobić? Czy to tylko chwilowa akcja? W zeszłym roku miałam raz hemoglobinę na poziomie 12,5 ale zostałam wyjątkowo dopuszczona do oddania krwi. DZIEKUJE Z GÓRY ZA POMOC :)
#niewiemjaktootagowac
#krwiodawstwo
#krew
#hemoglobina
#pytanie
#pytaniedoeksperta
#pomocy
#medycyna
  • 17
@Michalinaaa przemęczenie, stres, zła dieta. długo wymieniać. Po każdej donacji organizm musi się odbudować. Czasem brakuje na to czasu.
Też mnie ostanio zbanowali.
Dwie ostatnie donacje, hemo mialem ponad 14 a teraz mi spadła poniżej 12.
@Michalinaaa: Sam też myślę po następnym oddaniu sobie zbadać, przy częstym oddawaniu ciężko o odpowiednie zapewnienie podaży w diecie więc warto zobaczyć jak duże są braki. Herbata, kawa i co ciekawe jaja mogą upośledzać wchłanianie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Michalinaaa: Ja po kilku latach regularnego odawania krwi nagle na przełomie kwietnia i maja miałem problemy z ilością płytek, spadek z 250tys do 60 tys jednostek - po takich wynikach ban na rok, a najprawdopodobniej winna jest alergia na pyłki - nie skończyłem jeszcze diagnozować ale według hematologa to raczej wina alergii. Może masz podobny problem tylko z wchłanianiem żelaza
@Michalinaaa: Oczywiście te jaja to na zasadzie że jeśli w danym posiłku są obecne to wchłonie się mniej żelaza niż byłoby w stanie wchłonąć się bez nich. Jeśli więc jadłabyś coś konkretnie w celu uzupełniania żelaza to ten posiłek wypadałoby jeść bez jajówy i herbaty (poza tym też kasze, orzechy, groch i kakao a także leki stosowane w chorobie refluksowej zaburzają wchłanianie), a jeśli źródłem żelaza są rośliny to z witaminą
@Michalinaaa: Myślę że nie ma co przesadzać i się za bardzo ograniczać, to nie są niezdrowe produkty przecież (zresztą to kakao trochę mnie zdziwiło, w końcu zawsze dodają czekoladę i kakao dosyć sporo żelaza zawiera ale pewnie chodzi o to że zawarte tam taniny nie pozwalają w pełni wykorzystać całości) tylko raczej pójść w stronę posiłków zawierających więcej żelaza dostępnego organizmowi, no i oczywiście ferrytynę i morfologię pełną bo przy kolejnych
@ZielonyRycerz: no dostałam kartkę od lekarza z produktami z wysoką zawartoscia żelaza i tam własnie znajdowało sie kakao, taki to paradoks...
dzieki Ci za pomoc, sprobuje sie pobadac i poczekac, moze to tylko chwilowe i bede mogla niebawem oddać krew z odpowiednią hemoglobiną ;) a jak nie jest to chwilowe to pojdę dalej i sprawdzę co jest grane