Wpis z mikrobloga

  • 0
@tejotte powiedz jak jest z finansowaniem obecnych samochodów biorąc pod uwagę obostrzenie, które ograniczyło kwotę zakupu dla firm do 150k? Widzę, że nadal można brać w leasing ciekawe wozy z pełnym odliczeniem vatu ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 0
@braetk Nie z pełnym. Po pierwsze auto jest wykorzystywane także do celów prywatnych więc 50%. Limit 150k tworzy przelicznik określający ile % kasy z raty można wrzucić w koszta. Liczy się stosunek kwoty zakupu do tego limitu. Przykładowo jeśli kupimy auto za 300k a limit wynosi to 150k to po przeliczeniu stosunku wychodzi 50% i tym sposobem tylko 50% można wrzucać w koszta - to dosyć prosty przykład bo trzeba uwzględnić
  • Odpowiedz
@tejotte: Na ile czasu brałeś leasing?
Jak w umowie wygląda sprawa oddania auta gdy nie chcesz go wykupić?
Słyszałem, że czepiają się o każdą rysę czy odprysk za co potrącają kasę licząc to jako utratę wartości.
  • Odpowiedz
@tejotte: wymień olej po 2k i polecam potem wymieniać co 15k żeby silnik żył sobie naprawdę fajnie. Do tego doczytaj na forach po jakim czasie zmienić oliwę w skrzyni biegów
  • Odpowiedz
  • 0
@unster 10%
@mulafasaa będzie robiona wymiana okeju przy 2k
@m0rgi nie czepiają się przesadnie. Ślady zwykłego użytkowania są ok. Mam 4 opcje: oddać, wykupić za gotówkę, wziąć nowy leasing, przedłużyć obecny leasing o rok
  • Odpowiedz
  • 0
@Eco999 SportLine to tak jak mpakiet - model pakiet dodatków/cech. Do 4 można wziąć nic albo advantage (2 700 pln), sport line (10 400 pln), luxury line (16 900 pln), m sport (18 200 pln)
@chalwaklb Jest foto w komentarzach wyżej ;) 2005 320d
  • Odpowiedz
@tejotte: na trybie sport plus idzie lepiej niż na trybie sporty, niby tylko usypia kontrole trakcji ale tez czuje różnice w przyspieszeniu, szerokiej drogi świetne auto. Btw pussy magnet totalnie. Przez to co chwile dostaje o------l od swojej ze jakieś d--y na miescie się uśmiechają także uważaj ;).
  • Odpowiedz
Eko skóra bo wolałem wziąć to za 2k niż zwykła skórę za 8.


@tejotte: imho możesz żałować tego wyboru i wątpię byś w kolejnym aucie się na to zdecydował. No ale to na szczęście nie jest problem nie do rozwiązania bo jak Cię zacznie irytować eko skóra to można oddać do obszycia prawdziwą skórą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@KiedysMialemBordo na szczęście to nie jest autko, którym będę jeździć jakoś bardzo długo także może to przeżyję ;). W testowym, który dostałem na wieczór była biała skóra która wyglądała obłędnie ale to się dopiero musi brudzić od samego patrzenia.
  • Odpowiedz