Wpis z mikrobloga

Jako, że będzie ten tekst o Asyrii i tak dalej, to wrzucimy coś bardzo smutnego. Tutaj ulubienie barbarzyńcy i terroryści z ISIS niszczą miasto Kalhu (Nimrud) w tym ziggurat przy użyciu młotków, narzędzi, buldożerów i materiałów wybuchowych. Przy pracach archeologicznych brali udział polscy uczeni. Miasto było zasiedlone już 1750 roku przed naszą erą, w 878 roku pne zostało stolicą Asyrii. Kalhu przeżyło wiele powodzi, wojen antycznych jak i współczesnych (USA), ale szczęście się skończyło, gdy religijne oszołomy położyły na nim ręce.

Artykuł

#starszezwoje - blog ze starymi grafikami, miedziorytami, rysunkami z muzeów oraz fotografiami

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #fotohistoria #gruparatowaniapoziomu #myrmekochoria
myrmekochoria - Jako, że będzie ten tekst o Asyrii i tak dalej, to wrzucimy coś bardz...
  • 28
  • Odpowiedz
@trujanaszynach: Ja lubię takie rzeczy całkiem. Jest scena gdy ten przygłup wali młotem ponad 3000 letni relief z drzewem życia i aż boli na to patrzeć. Nazwijmy to najdelikatniej - fundamentalny brak szacunku do przeszłości i własnej kultury i tradycji, ale ona nie mieści się w ciasnym umyśle fanatyka.
  • Odpowiedz
W mojej teori teraz Izraelowi będzie łatwiej manipulować historia i ich pracownicy zacnie wykonali zadanie. Szkoda tylko dla całej reszty świata ze to dziedzictwo ludzkości nie zostało ocalone.
  • Odpowiedz
@DonJohnsonXIII: Nie gardzę. Nie ma na nią miejsca według mnie w w państwie i nauce po XIX wieku. Każdy jest wolny do myślenia cokolwiek zechcę - jeszcze.
@Ohlauu: Panie to nie jest tak, że ludzie nie wiedzą o Mezopotamii. Każdy chyba wie, że to są nam najstarsze znane cywilizacje.
  • Odpowiedz
@DonJohnsonXIII: O czym Ty mówisz człowieku. Mnie nie interesują Wasze wojenki na lewo - prawo. Ja wrzucam tylko rzeczy z historii. Przeczytaj cokolwiek o Encyklopedystach albo o tym, jak świat się zmienił od II połowy XVII wieku do XIX wieku. Kultura, w której żyjemy i Ty myślisz, że istnieje od zawsze ma zaledwie 150 - 170 lat - po rewolucji francuskiej i Wiośnie Ludów, gdy masy zjednoczyły się w narody. Nie
  • Odpowiedz
@myrmekochoria: z całym szacunkiem na dzień dzisiejszy wiemy bo ktoś zbadał, odkrył i opisał ową kulture. Jeśli zniszczy się namacalne dowody co wlasnie miało miejsce to pozostaną nam tylko owe zapisy, a treści na papierze czy komputerze maja to do siebie ze można je edytować i zmieniać wedle potrzeb. Czy przy obecnej cenzurze internetu, eliminacji fake news wg własnego uznania i potrzeby kreowania histori nie koniecznie trzymania się obiektywnej prawdy jest
  • Odpowiedz
@DonJohnsonXIII: Mogę się tylko roześmiać. Żyjesz w najlepszej erze jaka kiedykolwiek miała miejsce. Nie musiałeś być pacjentem na operacji w XIX wieku bez znieczulenia, masz opiekę dentystyczną, lodówkę, antybiotyki itd, ale zazwyczaj tak jest - rozpieszczeni ludzie nie znający historii i realiów przeszłości, twierdzący, że jest źle, a na tacy jest dosłownie podane wszystko.
  • Odpowiedz