Wpis z mikrobloga

powiem Wam coś bo mam bekę i nie bardzo jest się z kim tym podzielić
Starzy mieszkają w Szwecji z parę lat, typowi imigranci w sumie, kupili sobie po paru latach dom który by pomieścił 2 rodziny i 2 polaków w piwnicy zaadaptowanej na spore mieszkanie. I 4 samochody. Przynajmniej kiedy ostatnio sprawdzałem, mogło przybyć.
mama do mnie zadzwoniła i mówi że ojciec kupił kolejny jacht.
nie wiedziałem żę ma nawet jeden, nie ma też patentu żeglarskiego.
to się pytam ile ma tych jachtów
3
matka daje ojca do telefonu
ojciec mówi że w sumie to 4 bo dziś to już był czwarty
i najlepsze jest to, że ten czwarty jest największy (8 metrów, 4 miejsca do spania) i dostał go ZA DARMO
sprawdzam teraz ceny tego jachtu w polsce. 16-20 tysi między allegro i forami do sprzedawania jachtów
Maxi 77 się to nazywa.
dostał prawie 20 koła za darmo z randomowego ogłoszenia na ichniejszym allegro! Bo gość się na szybko wyprowadzał z Malme do Sztokholmu i miał w dupie te parę tysi które ktoś by mu dał lekką ręką za to coś a w szwecji
widocznie każdy już tu ma 2 jachty i słabo schodzą, trzeba #!$%@? rozdawać za darmo!
a ojciec nie ma nawet patentu żeglarskiego.
tylko kapitańską brodę i 4 #!$%@? jachty
a pozostałe też kupił za śmieszne grosze, ma zamiar umyć i sprzedać za 3-5 razy drożej.
i mówi żebym zrobił patent, to mi jakiś da i sobie przypłynę do Polski
spuścić go z oka na chwilę... czy on nie rozumie że jachty to się wynajmuje, a nie kupuje? kogo na to stać? ;)
napewno nie kogoś kto pracuje za średnią w polsce. Ale zwykły pracownik fizyczny w szwecji może mieć pare jak ma chwilę czasu żeby polować na okazje
#emigracja #truestory #coolstory #szwecja
fiszu86 - powiem Wam coś bo mam bekę i nie bardzo jest się z kim tym podzielić
Starz...

źródło: comment_ObhawYt7zlYLllAeOHmddLOHasdDNnZj.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@fiszu86: Pogratulować rodziny w takim razie. Ubezpieczenia jachtu też niech nie kupuje, da radę w nic nie uderzyć w porcie. A później będzie płacz jak regresem mu dojebią.
  • Odpowiedz
@fiszu86: Powiem ci z mojego doswiadczenia jak to wyglada (20 lat w szwecji).

Polska jest krajem na dorobku i kazdy ze wszystkiego chce wycisnac ostatni grosz. W polsce wszystko da sie spienierzyc.

W szwecji takiej ekonomicznej mentalnosci niema, gdyz szwed nie czuje potrzeby (i nie ma potrzeby) zeby przyciac na wszystkim na czym tylko
  • Odpowiedz
@Polen88: Co do mieszkania, to mi się przypomniało jak zaraz po przyjeździe do Szwecji ojciec kupił kawalerkę za 12k sek, jakieś 35-40 m2 w Perstorp. 6 tysięcy złotych za mieszkanie, do dziś mi się to w głowie nie mieści. A co do podejścia ojca to jest takie, że gość ma kasy jak lodu i nie chce się bawić w pokazywanie tej łódki malkontentom przez miesiąc. Wyjeżdza do Sztokholmu i ma
  • Odpowiedz