Wpis z mikrobloga

Jako ateista nie mam nic do katolików, bo katolicy z mojego punktu widzenia są niegroźni, w przeciwieństwie do muzułmanów. Dlatego nie jestem antyklerykałem - dopóki kościół mi z butami w życie nie wchodzi (a nie zauważyłem by wchodził) to niech i nawet Jezus będzie królem Polski. :v

#gownowpis #wiara
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@agaja tak, każe. Możecie udawać, że nie ma presji za dziecka na chodzenie do kościoła, na pogrzevy, branie ślubu kościelnego, uczestniczenie w mszach z rodzina "no raz w roku możesz pójść, co ciotka powie", jedzenie święconki, opłatek w klasie, rekolekcje... Nikt wam nie broni wypierać wpływu kościoła na codzienne życie A argumenty typu "przecież nikt ci nie każe" są dość płytkie, bo na ogół jesteśmy jednostkami społecznymi i rodzinnymi, a przede
  • Odpowiedz
to polec cos w temacie polskiej ustawy o respektowaniu wartosci chrzescijanskich z 1992r


@gansevudei: No może przede wszystkim napiszmy, że nie ma to nic wspólnego z WCHODZENIEM KOŚCIOŁA W ŻYCIE HURR DURR tylko o zachowanie ładu społecznego określonego w Konstytucji jako efektu współdziałania Państwa i Kościoła? xD
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: po co mialabym pluc albo w ogole sie tym zajmowac, gdyby mnie nie ograniczal?
nie wydaje mi sie, zeby w polsce istnialy glosy przeciwne innej religii, niz katolickiej. to pewnie przez to, ze zadna inna nie wplywa na taka skale na nasze codzienne zycie... kto wie
  • Odpowiedz
@Hedage: Ale Cię szanuje za tę wypowiedz. Tak jak nigdy na wykopie nie było za dużo spamu jakimiś treściami typowo katolickimi (z tego co pamiętam to tylko na mirko jakaś modlitwa czy coś takiego), tak od dłuższego czasu wąskie grono użytkowników zalewa wykop anty-religijnym typowo hejterskim spamem. Sam uważam że wszelkie patologie w kościele, w szkole czy jakichś innych instytucjach powinno się zwalczać, jednak ten spam nic nie wnosi a
  • Odpowiedz
po co mialabym pluc albo w ogole sie tym zajmowac, gdyby mnie nie ograniczal?

nie wydaje mi sie, zeby w polsce istnialy glosy przeciwne innej religii, niz katolickiej. to pewnie przez to, ze zadna inna nie wplywa na taka skale na nasze codzienne zycie... kto wie


@gansevudei: Wpływa? Lel, wpływa nie bez-pośrednio bo Kościół czyli My szerzymy Idee które potem są używane w polityce. Lobbować to my dopiero możemy, katolicy
  • Odpowiedz