Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki. Powoli przymierzamy się do budowy domu z żoną - gdzie sporo prac będziemy wykonywać osobiście. Oczywiście postawienie muru, fundamenty, dach będą wykonywane z pomocą "specjalisty" lecz wiemy jakie to przedsięwzięcie i ile pracy czeka nas osobiście. Będę informował was o etapach budowy tutaj jak - mam nadzieję - blogu (póki co zastanawiam się nad platformą).

Co aktualnie mamy, na co czekamy oraz co planujemy na ten rok?

Działka
- jesteśmy po zakupie działki, ładna, prosta - żwirowa. Na ten rok (a właściwie za 2 tygodnie) planujemy ogrodzić ją prostą siatką leśną. Trochę pracy włożymy bo działka spora - ogrodzić musimy około 1400 m^2 (drogi prywatnej na chwilę obecną nie grodzimy, nie ma sensu). Na bieżąco będę robił zdjęcia i wyślę wam postęp prac. Do tego dochodzi uporządkowanie działki z małych drzewek - samosiejek sosny.

Pozwolenia
- czekamy na wydanie warunków zabudowy - warunki wydane były wcześniej na całą działkę, lecz nie można już się do nich dopisywać jak kiedyś - po podziale musieliśmy wystąpić o nowe warunki zabudowy a kolejno wybieramy projekt i składamy pozwolenie na budowę.

Projekt
- jest już wybrany - wybraliśmy "Otwarty D42 wariant II" z własnymi modyfikacjami. Chcemy powiększyć kotłownię na rzecz garderoby. Ogrzewanie docelowe to ekogroszek, więc miejsce na składowanie węgla jest potrzebne. Dodać chcemy także okna w łazienkach.

Budowa
- Jeżeli w tym roku się uda, czyli otrzymamy wszystkie niezbędne pozwolenia to tak, mamy zamiar postawić zająć się fundamentami. Co z tego wyjdzie? Nie wiem, wiem jedynie jak to jest z urzędami. Teoretycznie powinno być dobrze, spec ma czas, czekamy na zezwolenia już ponad miesiąc (pierwsze warunki to oczekiwanie do 2 miesięcy) a do tego kolejne 2 miesiące na pozwolenie na budowę.

Najbliższa relacja za około 2 tygodnie. Jak już postawimy płot, to zrobię krótką relację FOTO - może na koniec video. Omówię jaka siatka, jak zamocowana, co na słupki i czemu taki właśnie wybór. Jeżeli pogoda będzie sprzyjać to muszę zorientować się co z tymi drzewkami, jakie mogę wycinać, których nie mogę - wydaje mi się, że większość tych małych samosiejek bez problemu będziemy mogli ciachnąć maczetą.

Poniżej zdjęcie działki w słoneczny dzień. Czeka nas #grubaakcja na najbliższe lata.

P.S. zapraszam do obserwowania tagu #pomojemu - większość wpisów będę oznaczał tym tagiem, plus jest dobrze związane z moją domeną pomojemu.pl (òóˇ)

#pomojemu #budowa #budownictwo #budowadomu #cojarobiezeswoimzyciem #pocomitobylo #dzialka
ones - Dzień dobry Mirki. Powoli przymierzamy się do budowy domu z żoną - gdzie sporo...

źródło: comment_G2o0gsS6H8kTLF5TL91fH52TjspcXNew.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@Szaku69: Bardziej celujemy w tuje - droga prywatna do działki o długości około 25m ma 5m szerokości, zastanawiam się jeszcze jak ją w przyszłości urządzić, ale będziemy się nad tym jeszcze zastanawiać. Sosenki albo będziemy wycinać albo gdzieś je przekopiemy, póki co pytamy się po rodzinie kto nie chce ładnych drzewek na działkę.
  • Odpowiedz
A no i kilka sosenek zostawiamy na działce, są to mega przyjemne drzewka, a za nami cały las...
  • Odpowiedz
@ones: fajnie, wołaj do następnych wpisów, rób dużo zdjęć
sam będziesz budował czy masz jakąś "fest ekipę" która to ogarnie?
  • Odpowiedz
@Evert: Na chwilę obecną mam speca, który zajmie się fundamentami i ścianami. Będę mu pomagał w rzeczach, które wymagają dwóch osób. Do dachu będę szukał ekipy - ale to dopiero przyszły rok. Wykończeniówkę i ocieplanie planujemy robić z ojcem. Dochodzi hydraulika - tu na pewno ekipa, elektryka - raczej ekipa ale z własnymi modyfikacjami, tynki, posadzki - wiadomo ekipa bo bez sprzętu tego nie ogarniesz.
  • Odpowiedz
@piperek: nie interesuje mnie płacić około 1000-1500 zł m/c za ogrzewanie domu zimą. Tym bardziej, że dom parterowy, spora powierzchnia, spore okna.
  • Odpowiedz
@ones: kierownika masz z zewnątrz? Ważne aby nie bratał się z tym co kręci zbrojenie (aby potrafił trzeźwo ocenić czy coś nie jest schramolone), sieci sanitarne czy prowadzenie kabli sam mógłbyś wykonać (tylko nie wiem czy ktoś pójdzie na rękę, że spuści z ceny i opuści sobie robotę)
  • Odpowiedz
@Evert: Tak, kierownik będzie z zewnątrz + drugim kierownikiem jest teściu + ojciec, którzy się jako tako znają na tym.
@kris666123: Pompa ciepła będzie prawdopodobnie do ogrzewania wody latem.
  • Odpowiedz