Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki. Powoli przymierzamy się do budowy domu z żoną - gdzie sporo prac będziemy wykonywać osobiście. Oczywiście postawienie muru, fundamenty, dach będą wykonywane z pomocą "specjalisty" lecz wiemy jakie to przedsięwzięcie i ile pracy czeka nas osobiście. Będę informował was o etapach budowy tutaj jak - mam nadzieję - blogu (póki co zastanawiam się nad platformą).

Co aktualnie mamy, na co czekamy oraz co planujemy na ten rok?

Działka
- jesteśmy po zakupie działki, ładna, prosta - żwirowa. Na ten rok (a właściwie za 2 tygodnie) planujemy ogrodzić ją prostą siatką leśną. Trochę pracy włożymy bo działka spora - ogrodzić musimy około 1400 m^2 (drogi prywatnej na chwilę obecną nie grodzimy, nie ma sensu). Na bieżąco będę robił zdjęcia i wyślę wam postęp prac. Do tego dochodzi uporządkowanie działki z małych drzewek - samosiejek sosny.

Pozwolenia
- czekamy na wydanie warunków zabudowy - warunki wydane były wcześniej na całą działkę, lecz nie można już się do nich dopisywać jak kiedyś - po podziale musieliśmy wystąpić o nowe warunki zabudowy a kolejno wybieramy projekt i składamy pozwolenie na budowę.

Projekt
- jest już wybrany - wybraliśmy "Otwarty D42 wariant II" z własnymi modyfikacjami. Chcemy powiększyć kotłownię na rzecz garderoby. Ogrzewanie docelowe to ekogroszek, więc miejsce na składowanie węgla jest potrzebne. Dodać chcemy także okna w łazienkach.

Budowa
- Jeżeli w tym roku się uda, czyli otrzymamy wszystkie niezbędne pozwolenia to tak, mamy zamiar postawić zająć się fundamentami. Co z tego wyjdzie? Nie wiem, wiem jedynie jak to jest z urzędami. Teoretycznie powinno być dobrze, spec ma czas, czekamy na zezwolenia już ponad miesiąc (pierwsze warunki to oczekiwanie do 2 miesięcy) a do tego kolejne 2 miesiące na pozwolenie na budowę.

Najbliższa relacja za około 2 tygodnie. Jak już postawimy płot, to zrobię krótką relację FOTO - może na koniec video. Omówię jaka siatka, jak zamocowana, co na słupki i czemu taki właśnie wybór. Jeżeli pogoda będzie sprzyjać to muszę zorientować się co z tymi drzewkami, jakie mogę wycinać, których nie mogę - wydaje mi się, że większość tych małych samosiejek bez problemu będziemy mogli ciachnąć maczetą.

Poniżej zdjęcie działki w słoneczny dzień. Czeka nas #grubaakcja na najbliższe lata.

P.S. zapraszam do obserwowania tagu #pomojemu - większość wpisów będę oznaczał tym tagiem, plus jest dobrze związane z moją domeną pomojemu.pl (òóˇ)

#pomojemu #budowa #budownictwo #budowadomu #cojarobiezeswoimzyciem #pocomitobylo #dzialka
ones - Dzień dobry Mirki. Powoli przymierzamy się do budowy domu z żoną - gdzie sporo...

źródło: comment_G2o0gsS6H8kTLF5TL91fH52TjspcXNew.jpg

Pobierz
  • 23