Wpis z mikrobloga

@Manekk: Tak. Ciasto i tak wyrosnie stosunkowo szybko, za to nie bedzie mialo posmaku drozdzy. Mozesz podwoic ilosc, wtedy ciasto bedzie gotowe po pol godziny - godzinie, ale bedzie w nim ewidentnie zalatywalo drozdzami.
@plnk: Przepis jest wyzej w komentarzu.

Zdarza sie. Najgorsze jest jak pizza zsunie sie i gdzies przyklei do kamienia gdzie nie powinna. Ciasto natychmiast rosnie i nie ma opcji go latwo odkleic. Dlatego poluje na deske do pizzy, z ktorej latwo mozna ciasto zsunac, ale jakos zawsze mi nie po drodze.
@malinowa_chmurka: Nie wiem, nie próbowałem, ale z reguły ciasto ktore czeka kilka godzin jest znacznie lepsze od tego zrobionego po godzinie. I zwykle trzymam je w zamknięciu pod kaloryferem w łazience, wiec ma tam stosunkowo ciepło.
@srbeny: super jest ta czerwona mąka, ale jest też jakaś polskiego producenta chyba taka niebieska, też z napisem "do pizzy" i jest tańsza i nie zauważyłam różnicy między nimi - chociaż i tak jak jest czerwona to ja kupuję bo konsument człowiek głupi :D
@parasolki: Ta czerwona ze zdjecia? Ja nie wiem, mieszkam w Niemczech i tu mam zajebisty market wloski, wiec jak mnie cisnie na cos ekstra to jade tam. Z tym, ze tak jak mowie, robilem wczesniej z marketowej maki 405 i nie ma zbyt duzej roznicy.