Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@srbeny: jesli chodzi o sprężystość ciasta jak z filmików to z mojego doświadczenia wynika ze najważniejsze jest dobre wyrobienie i odpowiedni do ilości drożdży czas wyrastania ciasta i delikatne obchodzenie sie z nim, wtedy z gotowego ciasta w 3 sekundy jest idealny placek :D
Warto tez przesiać mąkę przez sito
  • Odpowiedz
@srbeny Mąka 00 ja używam Caputo czerwonej (rinforzata)lub niebieskiej. Nie dostaniecie jej raczej po kilogramie więc możecie użyć zwykłej 00 jaką znajdziecie i będzie ok. Mąka dobrze jeśli ma 12%białka lub więcej i dużo glutenu, jak będzie 11.5 czy 11 też nic się nie stanie, pomaga to w uzyskaniu elastyczności przy rozciąganiu placka.

Hydracja 60%-65% ja robię 65% ale ciężko się formuje takie ciasto i dobrze na początku zrobić 60% i pobawić się dla wprawy. 

0.30% drożdży. Nie mam takiej wagi żeby zmierzyć taką ilość więc daje tyle ile mały paznokieć.
  • Odpowiedz
  • 1
@FantaZy: Nie wiem, ale nie wydaje mi się.
@kojos: to raczej jest kwestia indywidualna. Robiłem z przyprawami, octem balsamicznym itd ale chyba ten przepis smakuje mi najbardziej. https://youtu.be/9Ikknmv3DYg
@Rembrant: Lał, dużo przydatnej wiedzy. Dzięki! Te procenty masz na myśli w stosunku do maki? Może zdradzisz tajemnice dlaczego przy takim nawodnieniu jak podałeś, ciasta nie da się w ogóle wyrobić, jest płynne i nawet robot sobie z
  • Odpowiedz