Wpis z mikrobloga

@srbeny: polecam mozzarellę tarta na spód dawać, zaraz na sos/na ciasto, potem składniki, a mozzarellę z wody/w kulce, miejscami na górę :)

Bardzo smakowicie wygląda!

Z tymi bokami, dobrze Ci mówią, zawinił ser do nich, są wtedy jeszcze bardziej puszyste :)
@ravau: Mogę spróbować następnym razem ale nie wiem czy mi się ciasto odklei od deski. Mozarella jest na dole, na gorze są tylko małe kawałeczki. Lubię jak ser na salami się przypali :P
Na dwa placki idzie tak: leje 3/4 szklanki cieplej wody, wsypuje na oko 2 g drożdży suchych do szklanki z woda i mieszam. Biore miskę, Przesiewam do niej dwie szklanki maki (najlepiej typ 00, ale robie czesto z 405 i duzej roznicy nie ma), sypie trochę cukru, trochę soli, powiedzmy tyle samo, z łyżeczkę może i mieszam. Dolewam do mikstury wodę z drożdżami i wyrabiam na początku łyżka (nie lubię mieć upierzonych
@srbeny: oo i to ja rozumiem, swoją drogą jeżeli nie masz pieca kaflowego to polecam dodać mozarellę dopiero po jakimś czasie, gdzieś tak w połowie pieczenia (jak masz kamień, to tak w 3-4 minucie)
@ugiface: Napisalbym, ze jestem zajety, ale i tak nikt nie uwierzy, albo jeszcze konto mi usuna ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@takitutej: Probowalem tak, probowalem tez najpierw podgrzewac samo ciasto, a skladniki wrzucic pozniej, ale wszystko wiaze sie z otwieraniem pieca, wyciagniem, wsadzaniem, generalnie wychladzaniem. Wrzuce raz wszystko na dobrze rozgrzany piekarnik, 5 minut, ciasto lekko chrupkie od spodu, boki nie surowe, a serek elegancko roztopiony, chociaz