Wpis z mikrobloga

To może warto byłoby w imię przywiązania do tego kraju poznać jego prawdziwe symbole narodowe. Bo póki co to jest taki trochę fasadowy patriotyzm


@MandarynWspanialy: A to flaga z godłem nie jest prawdziwym symbolem narodowym? Może zacznij walczyć z głupimi firmami, które drukują symbole narodowe na ubraniach na Sebixów, a nie czepiać się zwykłych ludzi, którzy nic złego nie robią wywieszając flagę z godłem.
W sumie to można mieć osobiście gdzieś własne przywiązanie do flagi, ale jak już ktoś ją wywiesza to powinien wiedzieć jak, gdzie, jaką i kiedy należy zdjąć. Jeśli nie wie to warto edukować by nie popełniał błędu w przyszłości. Nie ma sensu toczyć wojny pt "dla mnie to kawał szmaty", bo to nic dla żadnej strony nie wnosi.
@MandarynWspanialy:

Zamieszczając taki wpis jesteś przegrywem, któremu pęka dupa, że ktoś wywiesił flagę czy coś, co według niego jest przywiązaniem do swojego kraju, więc musisz pokazać jaki z ciebie znawca tematu.
@dendrofag: Już to raz pisałem, ale napiszę jeszcze raz. Tak, jest to również flaga "lądowa" ale w określonych przypadkach. Nie powinno jej się wieszać np. przy/w domach. Poniżej masz wyjaśnienie.

Aktualnie flagę państwową z godłem Rzeczypospolitej Polskiej podnoszą:
- przedstawicielstwa dyplomatyczne, urzędy konsularne oraz inne oficjalne przedstawicielstwa i misje za granicą na budynkach lub przed budynkami ich siedzib urzędowych, a także kierownicy tych przedstawicielstw, urzędów i misji na swych rezydencjach i
@szejas: Widząc jak tu się burza rozpętała chcę tylko podkreślić, że miałem zamiar trochę "edukować" niż "zabraniać".
A co do hymnu to masz rację: tylko "póki" i najlepiej to melodię zmienić bo ta obecna to taka stara, a tak w ogóle to przecież wszystko jedno co śpiewamy. Może być inna melodia, inne słowa, nie ma co bóldupić o takie szczegóły ( ͡º ͜ʖ͡º)
@MandarynWspanialy: Nie przesadzasz troche? Jasne, co do pozycji nr 3&4 to sie zgadzam, jak widze gumno flagi z papugiem w czapce, napisem POLNSKA i inne bazarowe kretynizmy to tez troche krece nosem. Ale imho, flaga z godlem w kwadracie jest calkiem spoko zeby wywiesic. Jest 1000x lepsza niz nasza standardowa flaga i ludziom sie bardziej podoba taka wersja 2in1. To tak jak upieranie sie z tym jak mowia ludzie - daj