Wpis z mikrobloga

Dzisiaj obchodzimy 25 Rocznicę katastrofy autobusu w Gdańsku. W wypadku autobusu, który zjechał wówczas na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo, zginęły 32 osoby, a 43 było rannych. Jest to wypadek drogowy z największą liczbą ofiar śmiertelnych, jaki wydarzył się na terytorium Polski.
#historia #historiajednejfotografii #gdansk #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #motoryzacja
jaxonxst - Dzisiaj obchodzimy 25 Rocznicę katastrofy autobusu w Gdańsku. W wypadku au...

źródło: comment_9n7uQlZHWolrMEkG157DxnIVv0g0gXAL.jpg

Pobierz
  • 84
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xvdx: życzę ci, żeby na ciebie jechał kiedyś tir, którego kierowca zasłabnie i żebyś nie miał gdzie uciekać i żebyś skończył na wózku, po rozpierdzielniu się o drzewo.
ja wtedy wyjdę i powiem: pamiątam ten dzień, był taki miły chłodek w cieniu, na drodze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pantokrator: życzę ci rozpieprzenia się na takim drzewie, albo komuś z twojej rodziny. ja wtedy powiem, że za szybko jechaliście, a poza tym, statystycznie to ta śmierć jest marginalna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pantokrator:
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol
piszę tak ostro, bo inne argumenty nie trafiają. jeden mówi, że statystycznie nieistotne, a inni, że albo "debil za szybko jechał" albo "potrzebny jest cień".
a tymczasem każda śmierć ma ludzki wymiar. i żadne drzewo nie jest warte więcej niż ludzie życie i tragedia bliskich.
a jak takiemu eko-człowiekowi uzmysłowię, że może to dotyczyć jego samego, to oczywiście czarna lista.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:
i jak pisałem, niekoniecznie "debil jeden z drugim nie umie jeździć" tylko może jechać zupełnie poprawnie, ale ktoś inny go wprasuje w drzewo i nie będzie miał gdzie uciec.
gdyby to miało spotkać ciebie, to rzeczywiście tego drzewa nie warto wycinać. dlatego życzę ci np. żebyś jechał takim autobusem ze znaleziska, który uderzy w takie drzewo. takie właśnie o metr, a nie dalej.
ufam, że umrzesz w zadowoleniu,