Wpis z mikrobloga

11/100 #100dniwszystkieswiaty

MALA RUCKUS - People Mountain People Sea

Brak wideo - KLIKNIJ BY POSŁUCHAĆ!


Dziś wrócimy jeszcze raz do daty, kiedy premierę miał krążek bohaterów przedwczorajszego wpisu, czyli norweskiej formacji Friendship.

Tak się składa, ze dokładnie tego samego dnia, na rynku wydawniczym, debiutowała kapela z dzisiejszego odcinka.
Ale ta historia zaczyna się dużo wcześniej i w zupełnie innej części świata.

Jakimś dziwnym zrządzeniem losu, pięciu gości z różnych stron świata, spotkało się w odpowiednim miejscu i właściwym czasie, by założyć kapelę.
Tym miejscem była leżąca w Chinach miejscowość Dalian. To właśnie tam, w roku 2013, powstał kanadyjsko-amerykańsko-irlandzko-czeski skład o nazwie Mala Ruckus.
Jak się później okazało, ta czeska część grupy, odegrała dość znacząco rolę w historii zespołu.

Mimo tego, że nie mieli na swoim koncie, żadnego wydawnictwa, to całkiem nieźle odnaleźli się na azjatyckiej ziemi, dając koncerty i zyskując sporą rzeszę oddanych fanów.
Wszystko było pięknie do czasu pewnego feralnego koncert, po którym zostali aresztowani. (niestety nie udało mi się dotrzeć do szczegółów) Wtedy też panowie podjęli decyzję, że pora na przeprowadzkę.
Jak się możecie domyślać, przenieśli się do naszych południowych sąsiadów, czyli do Czech.
A dokładnie do Pragi, gdzie od roku 2016 na nowo budują swoją markę wśród miejscowych fanów muzyki.

Gdzieś między przenosinami a rokiem 2018 do składu dołączyła jeszcze skrzypaczka, by wspólnie z dotychczasowymi członkami grupy wydać debiutancki krążek People Mountain People Sea.

Znajdziemy na nim mieszankę stylów wynikającą z szerokich zainteresowań muzycznych i wpływów tego dość obszernego składu.
Na pierwszym planie jest tu wesoły i żywiołowy indie rock, ale nie braknie też spokojniejszych, refleksyjnych momentów czy podróży w świat folku (chyba głównie dzięki smyczkom).

Dla mnie jest to krążek dość nierówny, bo sporo tu też pop rockowego grania, które szybko się zapomina. Jednak polecam dać im szansę, bo znajdziecie na nim też kilka wyjątkowych i mocnych momentów.

Warto posłuchać: East Hastings, Nowhere Bound, Beast of Our Babylon, Words.

#muzyka #rock #indierock #nudzimisie i może trochę #gruparatowaniapoziomu ¯_(ツ)_/¯

Zainteresowanych większą dawką muzyki zapraszam do obserwowania #wszystkieswiaty lub śledzenia mojego podcastu na FB. Wszystkie ważne informacje znajdziecie poniżej.

Będzie mi też niezmiernie miło, jeśli okażecie wsparcie dla mojego muzycznego projektu dodając go na Spotify do obserwoanych lub na YouTube czy Mixcloud do subskrybowanych. Lajk na Facebooku czy kilka gwiazdek na iTunes też nie zaszkodzi ( ͡ ͜ʖ ͡)

Dzięki za uwagę i do usłyszenia jutro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
k.....a - 11/100 #100dniwszystkieswiaty

MALA RUCKUS - People Mountain People Sea
...

źródło: comment_yHUhm2npbcfxRRUOd1RMVzpMUayUUWOJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz