Wpis z mikrobloga

Zapomniane lub mało znane filmy ze Złotej Ery VHS...
Poprzednie tytuły pod tagiem #zlotaeravhs

Tym razem przypominam od razu trylogię - sensacyjne horrory sf -
"Scanners aka Skanerzy aka Skanersi "
Pierwszy film nakręcił David Cronenberg, i jest to jeden z jego ciekawszych filmów, mający fabułę opartą o mroczne eksperymenty na pograniczu medycyny...

"Darryl Revok jest najpotężniejszym ze wszystkich skanerów, którego cel to władza nad światem. Prywatna firma ochroniarska ConSe wysyła przeciwko niemu bezdomnego o identycznych mocach."


Część 2 i 3 rozgrywa się 10 lat później, a filmy są już horrorami sf bardziej ukierunkowanymi na akcję i efekty, zarówno horrorowate, jak i "wybuchowe" .

"Scanners II: Nowy porządek"(1991)

"Skanerzy III: Przejęcie"(1991)


Istnieje także spin off : dwu-częściowa seria "Scanner Cop" (1994 i 1995).
Wszystkie filmy są do znalezienia w Sieci z lektorem.

Zwiastun cz. 1.

Cz. 1 z lektorem :
Źródło 1.
Źródło 2.

Strona Filmweb cz.1.

#filmnawieczor #sf #horror #gimbynieznajo #vhs #nostalgia #ogladajzwykopem #filmy #fantastyka #wykopplus30club #film #lata80 #lata90 #90s #80s #scifi #cronenberg #
Montago - Zapomniane lub mało znane filmy ze Złotej Ery VHS... 
Poprzednie tytuły po...

źródło: comment_7Cqq3Q0EEFP51JkyHkne8k7kIVchd4vm.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@Montago wideodrom to moja topka, nagi lunch już zbyt poryty ( ͡º ͜ʖ͡º) ciekawe, że całą karierę robił filmy s-f i podobne, a potem nagle niebezpieczną metodę
  • Odpowiedz
@banjo:

Wideodrom dopiero parę miesięcy temu pierwszy raz oglądałem, i średnio mi przypadł , 6,5/10.
A Nagi lunch czeka na dysku na pierwsze obejrzenie. ;-)

Oba tytuły jakoś nigdy mi nie wpadły w ręce w czasach kaset video ...

"eXistenZ" mi się podobał :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Montago to tzw trylogia: wideodrom, nagi lunch i existenz. Każdy jest zupełnie inny i inaczej odjechany, także daj znać jak ci się nagi lunch spodobał( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz