Wpis z mikrobloga

#dziendobry Mirki w ten piękny niedzielny poranek () mój mąż właśnie odsypia wczorajszy nocny seans filmowy i nocne robienie mleka naszej coreczce - on robi jej mleko a ja ją karmie, a ja właśnie utulilam nasza mała pociechę do snu o 6 postanowiła wstać, zabrałam ja z sypialni i siedziałam w salonie co by mąż mógł się wyspać ʕʔ, teraz się ogarniam i czekam aż wszyscy się obudza żeby zjeść z mężem śniadanie, a potem razem pójść na jakiś spacer, proste życie może być piękne (ʘʘ) #zwiazki po południu przyjdą rodzice na obiad kurczak w lodówce już przyprawiony czeka na pieczenie ()
  • 137
  • Odpowiedz
@staryhaliny: @agaja: z tym mlekiem i woda jest tak, a przynajmniej mnie uczonao że jak dziecko karmi się piersią to teoretycznie nie potrzebuje dodatkowo pic przy mleku modyfikowany już tak, wodę można dziecku podawać już od początku do picia przegotowana nie jakaś mineralna a zwykła z kranu, dodatkowo do picia dziecku można podać rumianek rozcienczony z wodą w proporcjach 30 ml zaparzonego rumianku i dodać 60 ml przegotowanej
  • Odpowiedz
@egocentryczka: Mi nie chodziło, że dodatkowo podajesz wodę, tylko zamiennie w nocy. Ale już się dowiedziałem, że przed 6 miesiącem nie robi się tego.

Co do pruchnicy butelkowej o tym jeszcze nie czytałam i nie wdrazalam się w to bo ten etap jeszcze dla mnie jest odległy, ale to podawanie wody po mleku żeby ząbki opłukać brzmi bardzo logicznie.

Najlepsze jest to, że ten etap teraz wydaje Ci się odległy, ale to właśnie to co robisz teraz (po 6 miesiącu) ma wpływ na moment kiedy próchnica już wystąpi ¯\_(ツ)_/¯

Obecnie nie podaje się dzieciom do picia koperku a już na pewno nie maluszkom od koperku się
  • Odpowiedz
@staryhaliny: tak, tam powinno być o koprze wloskim.


@egocentryczka: zgodzę się z kolega wyzej - o jamę ustną warto dbac juz od początku.
A z radami jest jak pisalas, często ludzie w dobrej wierze mogą polecic coś niekoniecznie dobrego. ja staram się kazda rade zweryfikowac u zrodel medycznych i w aktualnych zaleceniach, bo jestem zdania, że lepiej stracic nieco czasu na te weryfikacje, niż nieumyślne skrzywdzic dziecko...
  • Odpowiedz
@staryhaliny: @agaja: moja obecnie 2 maja skończy dwa miesiące o czyszczenie dziaseleknjaknjuz pisałam pytalam lekarki i powiedziała że robi się to od 3-4 miesiąca i wtedy już będę to robić. Co do koperku słyszałam że się nie daje i nie drazylam tematu czy koper i koper włoski to co innego po prostu mówili że się nie daje, że teraz daje się dziecku do picia rumianek i to mi
  • Odpowiedz
@agataen: ja z mama mam fajny układ obiadowy bo czasem ona robi czasem ja czasami robimy wspólnie albo ja daje składniki a ona robi obiad dla nas, przy dziecku nieraz są dni że nie dam rady zrobić np. Schabowy są problemem jak mała nie spi to jest problem żeby ją na tak długo zostawić sama a jak spi to nie mam jak ubić kotletoe, mama też często robi obiad dla
  • Odpowiedz
@egocentryczka niestety stan wiedzy dużej liczby pielęgniarek i położnych jest tragiczny. Gdyby nie strony internetowe prowadzone przez specjalistów to bym narobiła sporo głupot idąc za radami pielęgniarek czy to w szpitalu czy to środowiskowej. Zawsze warto każdą radę przemyśleć i posprawdzac u źródeł (no. WHO czy polskie towarzystwo pediatryczne)
  • Odpowiedz
@agataen: ogólnie rzecz biorąc masz sporo Ra ji, ale mam wyjątkowo dobra i fajna lekarke Rodzina która jest jednocześnie pediatrom, a dziewczyna że szkoły rodzenia jestwyjątkowo obeznana w temacie młoda dziewczyna ale zna się na rzeczy zreszta jest jedynym doradca laktacyjnym w moim mies ie i serio wie co mówi jak już Wspomniałam na jej radach nigdy się nie zawiodłam od ciazy po dzisiejszy dzień
  • Odpowiedz
@egocentryczka: Oczywiście, ze wierzę. Większość tych zarządzających kobiet jest zadowolonych i zaluje, ale i tak robią gowno. Dobrze, ze zaczyna to docierac do ludzi w końcu. Moja tez była przeeeeeszczesliwa i bylem dla niej najważniejszy do samego konca :D. Pewnie kazdy z nas to słyszał. Tylko my szczęśliwi nie jesteśmy po zdradzie... peace
  • Odpowiedz