Wpis z mikrobloga

#dziendobry Mirki w ten piękny niedzielny poranek () mój mąż właśnie odsypia wczorajszy nocny seans filmowy i nocne robienie mleka naszej coreczce - on robi jej mleko a ja ją karmie, a ja właśnie utulilam nasza mała pociechę do snu o 6 postanowiła wstać, zabrałam ja z sypialni i siedziałam w salonie co by mąż mógł się wyspać ʕʔ, teraz się ogarniam i czekam aż wszyscy się obudza żeby zjeść z mężem śniadanie, a potem razem pójść na jakiś spacer, proste życie może być piękne (ʘʘ) #zwiazki po południu przyjdą rodzice na obiad kurczak w lodówce już przyprawiony czeka na pieczenie ()
  • 137
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@staryhaliny: w szkole rodzenia ani lekarz rodzinny nic takiego nie mowil siostra srodowiskowa też nie ale poczytam i zapytam lekarze na następnej wizycie, jednak nie wyobrażam sobie żeby moja mała wypila wodę i poszła dalej spać.
  • Odpowiedz
Woda powinna być podawana dzieciom już w pierwszym miesiącu po urodzeniu


@staryhaliny: jaja se chyba robisz. Czyje to zalecenia? Zrodla prosze.

Na pewno dziecko, które jest na piersi wody nie potrzebuje przynajmniej do 6msc życia. I to nie jest zaden mit. Nie będę kategorycznie wypowiadac się o mm, bo mlody jest tylo na piersi, jednak wiek podania wody tam tez jest znacznie wyższy niż 4 tygodnie. Noworodki i triche starsze niemowlaki mają malenkie zoladki i powinny być karmione na zadanie. Podawanie wody zamiast mleka tak malym dzieciom na pewno nie jest madre ani
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@agaja: faktycznie doczytałem i od 6 m-ca woda. Ale to zdanie o podawaniu wody od pierwszych miesięcy, które zacytowałas wkleiłem z jakiegoś artykułu. Może ktoś potraktował szósty miesiąc jako jeden z pierwszych ;)
  • Odpowiedz
@staryhaliny: w artykulach nierzadko można przeczytac bzdury totalnie niezgodne z wiedzą medyczna,a raczej blizsze pogladom cioci zosi, co dwadziescia lat temu cos tam od sasiadki slyszala.
Sprawy diety dziecka warto ogarniac na podstawie źródeł typu medycyna praktyczna, who, aap, esphgan, strony ministerstwa zdrowia, dla maluszkow - centrum nauki o laktacji i im podobnych. (I analogicznie przy innych aspektach opieki nad dzieckiem).
Jesli mam być szczera, to warto soboie nawet zalecenia
  • Odpowiedz
@staryhaliny: jeszcze odnośnie tej wody u małych dzieci - każda jej ilość w brzuszku maleństwa zmniejsza ilość przyjętego mleka , przez co dostają mniej substancji odzywczych, a to z kolei może prowadzić do niewłaściwego przyrostu masy.
Dodatkowo u najmniejszych może mieć wpływ na rozbujanie u matki laktacji i w skrajnych przypadkach doprowadzić do szybkiego konca karmienia - zwkaszcza, że karmienia nocne dla rozwoju laktacji maja bardzo duże znaczenie.

Nie radz
  • Odpowiedz
@staryhaliny: no od 6 mozna (co nie znaczy, że trzeba, mleko do roku jest podstawa). Ja pisałam odnosnie poprzednich poatow.
I nie madka, a świadomy rodzic.

Ty swoje dzieci wychowujesz i odzywiasz po swojemu, absolutnie nic mi do tego. Zareagowałam jedynie na rady, które sa sprzeczme z wiedza medyczna i mogą być szkodliwe.
Nie ma tu nic z madki ;)
  • Odpowiedz