Wpis z mikrobloga

Zamierzam kupić w najbliższej przyszłości samochód.
Chcemy mieć SUVa i żeby miał coś dobrego na wyposażeniu


Moja kobieta woli manual, ja ją namawiam na automat.
Dobrze by było, żeby miał na wyposażeniu dodatkowe bajery typu bluetooth, wentylowane fotele, szyberdach, port USB, keylessgo.
Po przeglądnięciu ofert mam kilka aut na oku, są to #mercedes ML #w164, #chevrolet #captiva po lifcie, #audi Q7, #volkswagen touareg po lifcie, #landrover III L322, #jeep compass

Samochód ma służyć jako daily dla młodej pary ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chcemy SUVa najlepiej w ciemnym kolorze albo białym. Najlepiej powyżej 2010r. Preferuję automat aczkolwiek manual jak będzie musiał być to niech będzie.

Chciałbym coś na co nie będę wydawał 300€ miesięcznie na paliwo jak i również koszta eksploatacji nie będą jak przy Porsche. Zdaje sobie sprawę z tego, że koszta utrzymania będą większe niż przy obecnym samochodzie. Ale liczę się z tym.


Ile hajsu chcemy przeznaczyć na auto? Myślę, że do 10k€
Dlaczego ceny w €uro podaje? Mieszkamy i auto kupujemy w Niemczech.
Dlaczego tylko i aż 6 propozycji? Inne SUVy/crossovery nam się nie podobają albo nas na nie nie stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam nadzieję, że Mirko pomoże i nie zjedzie mnie od razu po całości za ten wpis.


Dobrze by było gdyby ktoś dał jakieś opinie o każdym z wymienionych aut, jeśli któreś użytkował. Za kilka miesięcy jak będę się zbierał do kupna to będę porównywał


#samochody #motoryzacja #kupujzwykopem #motoryzacyjnygownowpis
borysszyc - Zamierzam kupić w najbliższej przyszłości samochód. 
Chcemy mieć SUVa i ...

źródło: comment_KGLhCvfXHvFJPO4WfbW7CO8vjDqBMSV8.jpg

Pobierz

Jakie auto wybrać?

  • Mercedes ML W164 13.2% (14)
  • Audi Q7 30.2% (32)
  • Land Rover L322 24.5% (26)
  • Jeep Compass 16.0% (17)
  • Chevrolet Captiva 13.2% (14)
  • Volkswagen Touareg 2.8% (3)

Oddanych głosów: 106

  • 25
@borysszyc: tylko uwazaj na te samochody bo robia w nich chiptuningi i utwardzaja zawieszenie i daja wielkie felgi co zmienia auto w cos co ladnie jezdzi po autostradzie ale najmniejsza nierownosc i dupa boli a tego chyba niechcesz w suvie
@borysszyc: Range Rovera możesz skreślić od razu bo:
-jeśli teraz wydajesz 150 € na paliwo i pali 8 to RR ni #!$%@? nie zamkniesz się w 300€
-części i utrzymanie najdroższe z wszystkich wymienionych
-za 10K€ to możesz kupić w miarę utrzymany, ale rocznik 2004-2005
Mówię to jako były posiadacz i fan marki (teraz mam Disco II , ogólnie liczba aut marki Land Rover w rodzinie utrzymuje się między 3 a
@borysszyc: brałbym jeszcze pod uwagę Volvo XC90/60, choć wiadomo 60 będzie młodsza za ten pieniądz. Ale to trzeba się przekonać do szwedzkich aut i ich designu. Tu znowu ojciec jest użytkownikiem XC90, wiec jakieś tam doświadczenie z tym mam. Ogólnie w tym segmencie i rocznikach tanio nie będzie. Chyba tylko ten Chevrolet jako tako „ekonomicznie”.