Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wszystkim.

Mireczki i Mirabelki, jak to jest z PIT-11? Czy były pracodawca (stosunek pracy zakończony w lipcu) ma obowiązek mi go dostarczyć? Od obecnego pracodawcy (u którego pracuję od września) dostałem PIT-11, ale poprzednia firma mi go nie przysłała.
Co w takiej sytuacji?
Sory jeśli pytanie jest głupie, ale to mój pierwszy pit do rozliczenia (#student here), a trochę późno ogarnąłem, że nie wystarczy deklaracja od obecnego pracodawcy.

Dzięki i pozdrawiam ( ͡º ͜ʖ͡º)

#pytanie #podatki #pit #pomocy #mirabelkopomusz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 8
Zaloguj się na portal podatkowy, może tam będzie już PIT wypełniony.


@AnonimoweMirkoWyznania: @jezely_pan_pozwoly: nie takie było pytanie. Pracodawca ma obowiązek dostarczyć druk PIT-11 do urzędu skarbowego do końca stycznia lub lutego, a podatnikowi do końca lutego danego roku do ręki, drogą elektroniczną lub za pośrednictwem poczty.

W przypadku niedostarczenia druku PIT-11 na czas pracodawca musi liczyć się z poniesieniem konsekwencji finansowych. Jego spóźnienie może zostać potraktowane w najlepszym wypadku jako
@AnonimoweMirkoWyznania już to przechodziłam. Jak nie dostarczył i tak musisz się rozliczyć np na podstawie pasków z wypłaty czy przelewów na konto. Razem z oświadczeniem i twoim wyliczeniem składasz wypełnioną deklarację w US.
US sam sprawdzi czy do nich dotarł pit ze strony pracodawcy, jak nie to sami konsekwencje wyciągną.
Podobno urząd w tym roku sam rozlicza ludzi bez żadnych zniżek czy ulg itp ale też wolałam złożyć normalnie bo nie sprawdzałam u wiarygodnego źródła, poczytaj sobie :)