Wpis z mikrobloga

Jestem niepełnoletni (osiemnastka dopiero za 8 miesięcy) i chcę prowadzić sklep internetowy. Czytalem, że według ustawy z kwietnia 2018 roku można prowadzić działalność niezarejestrowaną, jeżeli comiesięczne wpływy nie przekraczają 1050zł brutto. Na start jest to w porządku, bo nie muszę zakładać firmy, ale problem pojawia się wtedy, kiedy muszę znaleźć bramkę płatności. #dotpay #przelewy24 wymagają podania NIP i REGON, a ja takich rzeczy nie posiadam, #paypal jest od 18 lat więc też kicha. Czyli klientom zostaje płatność jedynie poprzez ręczne wysłanie przelewu na moje konto bankowe, czy może są jakieś inne możliwości w tej sytuacji? #bankowosc #banki #prawo #webdev #ecommerce #sklepyinternetowe #pytanie #pytaniedoeksperta #zarabianie #pieniadze #woocommerce
  • 12
osoby fizyczne nieprowadzace DG od paru dobrych lat uzywaja PESEL do zobowiazan podatkowych a nie NIP z tego co kojarze


@Matti92: ale można wyrobić sobie NIP
@maryjuszpitagoras: nie masz obowiązku posiadania kasy fiskalnej jeśli otrzymujesz płatności bezgotówkowe i do każdej transakcji możesz przypisać kupującego oraz przedmiot jaki sprzedałeś.
@pinkman356: NIP możesz wyrobić składając do US wniosek NIP-7 w wersji 5. Tutaj https://www.infakt.pl/blog/jak-uzyskac-nip-wykonujac-dzialalnosc-nierejestrowana/ jest poradnik jak wypełnić ten wniosek z czego jedyna różnica przy wypełnianiu wniosku jest taka, że w sekcji A. w polu 4 wniosku zaznaczasz opcje 6, której nie ma w tym wniosku w wersji