Wpis z mikrobloga

@kamil_nie: dlaczego tak się dzieje? Bo dzieciak w tym wieku nie widzi sensu dla nauki, nie widzi potrzeby kucia matmy czy historii i go to zwyczajnie nudzi. Nauczyciele nie maja tu nic do rzeczy a rówieśnicy wręcz pomagają bo dzieciak może na chwilę się oderwać i zamienić słowo z kimś w swoim wieku. Wielu nawet dorosłych u mnie w firmie nie potrafi pracować z domu bo nie mogą się skupić a
Bo dzieciak w tym wieku nie widzi sensu dla nauki, nie widzi potrzeby kucia matmy czy historii i go to zwyczajnie nudzi.


@ranestwen: to akurat jest wina po dwóch stronach :
osoby uczącej - bo nie potrafi młodej osoby zainteresować tematem
rodzica - bo ma swoje dziecko w dupie i nie potrafi nawet wytłumaczyć że LoL to na prawdę mało ważna w życiu rzecz, a pochłania grube setki godzin(wiem, bo mam
@szpoq: Skoro sam sobie nie radzisz to myslisz ze dzieciak sobie poradzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zainteresowanie tematem nic nie ma do rzeczy, nigdy nie zainteresujesz dzieciaka uczeniem sie wzorow skroconego mnozenia itp.

To tak jak by Ciebie ktos probowal zainteresowac hodowlą jedwabników tak zebys chcial codziennie 2-3h poswiecac na nauke o jedwabnikach 5x w tygodniu przez 6 lat, powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°
@ranestwen: no chyba trzeba najpierw znaleźć potrzebę nauczenia się czegoś. Przynajmniej pozorną. Wzory skróconego mnożenia akurat łatwo - bo mają skracać pracę potrzebną do policzenia. Nie jestem pedagogiem, ale chyba tak to powinno się odbywać. Ciężko mi powiedzeć jak dziecku wytłumaczę potrzebę nauczenia się dat wojen albo nazw rzek w południowo-zachodnim Meksyku, bo sam nie wiem po co się tego uczyć.

Skoro sam sobie nie radzisz to myslisz ze dzieciak sobie
@szpoq: to wasz problem że nie macie wiedzy o świecie, jakoś istnieją nawet starzy ludzie którzy doskonale ogarniają nowoczesny świat, i jeszcze na dzieci zwalacie że nie są w stanie ogarnąc bo ich nie wychowaliście
istnieją nawet starzy ludzie którzy doskonale ogarniają nowoczesny świat


@elo490500: Widzę że masz pojęcie o tym co się dzieje.
Nie znam osoby, która ogarnia na poziomie expert trzy główne frameworki javascriptowe(Angular, React i VueJS) w aktualnych wersjach.
To jest obręb jednego języka programowania. Jedno z ziaren piasku na pustyni. Gałęzi technologicznych są miliony.
Pisząc 'nie znam osoby' - mam na myśli, że to jest po prostu niewykonalne. Postęp jest zbyt szybki,
ogólne pojęcie o tym co się dzieje


@elo490500: 'ogólne pojęcie o tym co się dzieje' jest pojęciem bardzo ogólnym. Samo w sobie nie znaczy całkowicie nic i zazwyczaj tylko i wyłącznie wprowadza człowieka w błąd.
@szpoq: ok przepraszam że specjalistów od frontendu jest tak mało ale specjalistów od wychowywania dzieci jest chyba jeszcze mniej, biorąc pod uwagę jak niewiele wiadomo o ludzkim mózgu. A jakoś ludzie uważają że umieją wychowywac dzieci
@elo490500: medycyna cierpi na to samo co frontend i wiele innych gałęzi tak samo. Nie ma tam czegoś takiego jak 'ogólna wiedza'.
Cała oświata, we większości krajów starała się przez ostatnie ~100 lat zacierać problem aktualizując programy nauczania. Moi rodzice nie uczyli się w szkole o DNA. Dziś sama struktura DNA to by było za mało. A to jest 'ogólna wiedza'
@elo490500: Tylko gdzie postwić granice 'ogólnej wiedzy' bo ona w każdej z gałęzi mocno się rozrasta(no oprócz polityki, bo tam od 80 lat to samo)? Z czegoś trzeba rezygnować a nie bezmyślnie dokładać i skracać czas...