Wpis z mikrobloga

#programowanie

O #!$%@? wam chodzi z tym "rozpoczynaniem przygody"? Wszystkie nooby chcą "rozpocząć przygodę z programowaniem" xD Co wam się wydaje, że jak ktoś was jakimś cudem zatrudni, to jakieś magiczne questy będziecie robić? Jedyny quest jaki będzie to klepanie kolejnego CRUDa dla wąsatego janusza, który chce nową stronkę janusz-polu xD
  • 86
  • Odpowiedz
I jeszcze zapomniałeś o "zawsze interesowałem się komputerami" xD


@PrawyKuba: Inaczej.

"W okolicach 2001-2002 zrobiłem stronke koledze w HTML i CSS więc już jakieś pojęcie o webdev mam i muszę przyznać, że to fajna sprawa. Dzisiaj mamy 2019 rok, ja skończyłem zarządzanie a magisterke mam z masowania krów i cieląt a gdy zobaczyłem ile zarabia się za klikanie w kąkuter pomyślałem, że też chcę. Więc kochani parę kwestii:
- czy znajdę
  • Odpowiedz
@Drew: Ciebie piecze, że przebrażawiacze zabierają prace ludziom po studiach. Nagle okazuje się, że 3.5 roku studiów gdzie 3 lata to ostre chlanie na akademikach nie daje pierwszeństwa na rynku pracy :)
  • Odpowiedz
@kabdul: Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Ja osobiście jestem właśnie tą przebrażawiaczką i znalazłam pracę dość szybko. Znam wiele osób, które podobnie jak jest bez kierunkowych studiów zakuwały na prawdę sporo aby dostać pracę. Nie oszukujmy się, że większość do zawodu przyciągają pieniądze. Tak samo jak i w moim przypadku.

Nie ukrywam, że mam braki w wiedzy, widzę to codziennie ale staram się nadrabiać w ramach swoich możliwości. Uważam jednak,
  • Odpowiedz
Nagle okazuje się, że 3.5 roku studiów gdzie 3 lata to ostre chlanie na akademikach nie daje pierwszeństwa na rynku pracy :)


@Melisandre: A no tak, te studenty to tylko pijom i się nie uczom XD

*studencki humer meme jpg*

spróbuj znaleźć pracę w javie w warszawie bez statusu studenta w 2019 roku - powodzenia XD
  • Odpowiedz
@DoktorPlagi: Nie, całe szczęście, nie wszędzie jest takie podejście do IT. Taka banda pyszałkowatych nerdów, niezdolnych do komunikacji międzyludzkiej i kooperacji to już całe szczęście łatwo eliminowalny margines.

Czy warto się przebranżowić? Od kilkunastu lat mówiło się, że jesteśmy pokoleniem, które przebranżawiać się będzie i to całkiem często, bo kilka razy w życiu. Czy IT jest tą wymarzoną branżą? Może, ale nie musi być. Jest dużo zawodów, które przynoszą zysk i
  • Odpowiedz