Wpis z mikrobloga

przebrażawiacze zabierają prace ludziom po studiach


@Melisandre: sugerowanie. Prowadzę rozmowy rekrutacyjne i o ile wśród "przebranżawiaczy" znajdują się czasem jakieś perełki (bo nie mówię, że nie - jakiś tam procent osób potrafi się przyłożyć i przebranżowić bardzo dobrze), to jednak jest tam dużo więcej beznadziejnych przypadków niż wśród ludzi którzy mieli kontakt z programowaniem na studiach. Przebranżawiacze to w większości przypadków juniorzy klepiący gównokod, a tacy nikomu sensownemu pracy nie zabiorą
A ja tam sobie lubię poklepać trochę w te kąputery, nie myślałem o żadnym przebranżawianiu itd., ale z ciekawości kiedyś zarejestrowałem się na udemy i za śmieszne pieniądze kupiłem kilka kursów Javy i sobie hobbystycznie ogarniam. // Kiedyś mega lubiłem logikę, informatykę, algorytmy, ale nasi wiecznie niedoinwestowani i "stworzeni do tej pracy" nauczyciele skutecznie mnie z tej drogi sprowadzili.
Nie mam większych problemów z rozumieniem kodu, instrukcjami warunkowymi, napisaniem metody, klasami, obiektowością,
Często widzę przypadki, że ludzie bez studiów posiadają większe umiejętności niż ci po studiach.


@Melisandre: to musisz pracowac w firmie ktora robi jakies crudowe gówna. Ja pracuje w czyms co wymaga bardziej ścislej wiedzy informatyczej i nie ma u mnie w ogole nikogo bez studiow.
Nie oszukujmy sie, do powtarzalnej pracy ktora zostanie kiedys zastapiona generatorami kodu nie trzeba konczyc studiow. Natomiast ktos kto skonczyl studia i klepie crudy niepotrzebnie na
@JaTuTylkoSobiePatrze Co? To, że ktoś programuje jest jego własna decyzja tak samo jak to, że pracodawca decyduje czy dana osobę zatrudnić czy nie. Inna też kwestią jest fakt, iż do wielu firm istnieją "egzaminy wstępne". Co według Ciebie zmieniłaby taka ustawa? Amatorzy i tak nie dostaną pracy jeśli nie będą spełniać wymagań pracodawcy; w ten sam sposób nie otrzymają licencji. Najlepiej wszystko uregulować prawem.
@TurboDynamo: człowiek po bootcampie może być w perspektywie czasu lepszy od dobrego studenciaka. Co prawda nie kazdy, ale jakiś procent na pewno. Jak szybko łapie to ogarnie w 3 lata więcej niż niektórzy w 10 elo
@TurboDynamo: prowadziłem parę szkoleń na bootcampach - wiem że jedna grupa w całości już pracuje w IT. Prawdę mówiąc sam się zdziwiłem xDD
A co do predyspozycji - wystarczy logicznie i analitycznie myśleć, a tego na studiach się nie nauczysz
@wafel93: tylko ze na studiach masz wiele skomplikowanych przedmiotow ktore odsiewaja totalnych kretynow. Poza tym na dobre studia ida zdolni ludzie z dobrymi wynikami w nauce a to tez jest juz jakis przesiew dotyczacy zdolnosci.

A co do predyspozycji - wystarczy logicznie i analitycznie myśleć


@wafel93: do rozwiazywania prostych problemow w stylu dodaj mi formatke, napisz serwisy w sprigu - tak studia nie sa potrzebne.
@Marmite bo ludzie po studiach spędzili nad tym kilka lat, ci którym się znudziło poszli w coś innego, ci po bootcampach siedzą w tym kilka miesięcy i są tam gdzie ludzie co po prostu mają zajawkę i jeszcze się nie zaangażowali w temat