Wpis z mikrobloga

Sabotaż cd. 1516.1 #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto

oryginalny wpis

-------------------------------------------------

- Mesje Laboulle, gong! - jeden z gryzipiórków jakby nie przejął się głośnym skandowaniem niewielkiej grupki, żądającej uwolnienia Larsa Pierre'a i nakazał katowi błyskawiczne ścięcie złodzieja. Skazaniec przełknął ślinę i zamknął oczy.

Grupka błyskawiczne wycofała się z miejsca zdarzenia, a oczom urzędników KHX ukazał się przerażający widok. Oto z południowej uliczki wyłoniło się kilkudziesięciu uzbrojonych mężczyzn z Josephem Slantem na czele. Z lewej strony kawaler in spe Wolesław Trainier-Bałęsa wyprowadzał swoich ludzi. Od strony portu kolejna kilkudziesięciosobowa grupa, zapewne od Enocha. Pierścienia dopełnili sojusznicy Marka Katkatana oraz kilkunastu innych znanych osadników. Wszyscy zdeterminowany, z bronią wyciągniętą w stronę kilkunastoosobowej grupy, przeprowadzającej samosąd na ich współbratymcu.

Najemnicy KHX niewiele myśląc rzucili broń i podnieśli ręce w geście poddania się. Gryzipiórki oraz kat uczynili to samo. Andre de Rivaux podskoczył do Larsa i uwolnił go z więzów, wręczając mu jeden z muszkietów, rzuconych przez najemników.

Komendant na czele kilkudziesięciu strażników wystąpił przed szereg i pełnym dumy głosem oznajmił

- W imieniu tymczasowego rządu Georgetown jesteście aresztowani.

* * *

Rodrigo Santoro zdołał już wydeptać całkiem głęboką ścieżkę w swoim gabinecie, chodząc od jednego do drugiego punktu w pokoju. Flavio przyglądał się mu w milczeniu. W końcu Santoro zatrzymał się i westchnął ciężko.

- Wyślij do nich posłańca, porozmawiamy z nimi w tajemnicy przed królem Felipe. Niech przyślą do nas 2-3 swoich przedstawicieli, rozmowa odbędzie się na karace.
- Rozważa Pan uznanie ich rządu?
- Nigdy w życiu! - wzdrygnął się Santoro - Ale musimy unormować stosunki między nami do czasu następnego ruchu Anglików, nic nie może zaburzyć dostaw Olimpium, wiesz jakie to dla nas istotne!
- Przekażę informację załodze, przygotują dyskretne pomieszczenie. Zadbam również o to, by przedstawiciele nie podzielili losu posłańca.
- Zobaczymy co nam zaproponują. Najgorsze jest to, że teraz to oni mają ruch na szachownicy...

-------------------------------------------------

Vigario Rodrigo Santoro zaprasza na rozmowy za zamkniętymi drzwiami 2-3 przedstawicieli osady (niekoniecznie z nieuznawanego przez niego Kwadrumwiratu). Tematem rozmów będą:
1. Incydent z egzekucją Larsa Pierre'a.
2. Sprawa więzionych najemników i członków KHX.
3. Uregulowanie sprawy parceli i kopalni Olimpium.
4. Polityczna wizja i przyszłość Georgetown.

Rozmowy odbędą się na discordzie w formacie 4x5min (5 minut na każdy blok) dziś lub jutro po godzinie 22:00. Wpuszczam tylko 3 osoby, udział oczywiście nieobowiązkowy.

-------------------------------------------------

Tak, to było stanięcie po liczniejszej stronie konfliktu, za chwilę pozaliczam Cele i Ambicje plusujących z takowymi.
lacuna - Sabotaż cd. 1516.1 #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto
...

źródło: comment_j8EK7mksFmKv8AQ9GzvFxB10eEtQaUMq.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Enoch Taniivtz, bankier

No, może to nie było tak pokojowo jak miało być, ale się udało. Chciałbym się udać na spotkanie, mam duże doświadczenie w kwestii Olimpium.

@lacuna
  • Odpowiedz
Laurence Pierre
Panowie, nawet nie wiecie jak wam jestem wdzięczny za wstawienie się za mną. Zapraszam całą resztę do tawerny, stawiam wszystkim kolejkę!
  • Odpowiedz
@lacuna:
Samuel Madarra
- Hm? Chcą rozmawiać, po tym co #!$%@?, i to w zamkniętym gronie? Mogą coś uknuć. Co o tym sądzisz? - zapytał Marka @Yokaii po czym podjął
- Jeśli o mnie chodzi, to mogę zaryzykować, w razie czego wiem, że straż jest w dobrych rękach...
  • Odpowiedz
Ezekiel prychnął zawiedziony widowiskiem

i co? Koniec?

Eh nie warto było

Chodzcie. Trzeba się dowiedzieć więcej o kopalni
  • Odpowiedz
John Whiteflag

Jeżeli zajdzie potrzeba, by w zespole negocjacyjnym znalazł się ktoś, kto zna portugalski, to mogę się przydać, bo znam ten język.
  • Odpowiedz
GSP Esteban

Widząc wiwatujący tłum i pojmanych Portugalczyków wrzasnął:
- Ha! Wiedziałem, że na widok wózka z pasztecikami bojowymi się posrają! Dalej! Ku Martwej! Czas świętować!

@lacuna:
  • Odpowiedz
@lacuna
Joseph Slant i Slantownicy
- I co teraz zrobią? - spytał Młody.
- HAHA NO CO ZROBIĄ NIC NIE ZROBIĄ - ryknął Brzuchacz, po czym wypił na raz cały kufel piwa.
- Zobaczymy. My się niczym nie musimy przejmować - odpowiedział Slant - Na zdrowie panowie. Za zdrowie Larsa!
  • Odpowiedz
(jeżeli wybierzecie skład do 22:30, którego żaden z graczy nie zakwestionuje, to rozgrywamy rozmowy dzisiaj; w przeciwnym razie zrobimy to jutro)
  • Odpowiedz
Arnold Czarnymurzyn - kapral Straży Miejskiej oraz górnik
Na górnika i w dodatku strażnika rękę podnosić? Nie ma mowy! Zresztą zawsze się trochę kradnie.
  • Odpowiedz