Wpis z mikrobloga

Taka e60 bardzo bije na głowę Audi A6 C6? Jeśli chodzi o Mercedesa sama strona wizualna zewnątrz jak i wewnątrz go dyskwalifikuje. Zalożmy że w grę wchodzą 3 litrowe diesle. Audi mimo wszystko ma lepsze wykończenie w środku, ale właściwości jezdne przemawiają za Betą.
Jest jakaś konkurencja w segmencie ( również pod względem cenowym ) dla tych aut?
#motoryzacja #bmw #audi
  • 27
  • Odpowiedz
  • 1
@LoveMeTender7 Mogłem porównać te 3 auta - W211, E69, A6C6.

W Mercedesie W211 3.2 CDI dobre przyspieszenie, jedzie się bardzo wygodnie, ładne wnętrze, jakość wykonania na duży plus, zawieszenie wybiera przyjemnie, po prostu się płynie tak jak powinno być.

W Bawarce 530d już mniej miejsca, licznik z lat 80 od E21, horrendalne pieniądze trzeba zapłacić, żeby kupić cokolwiek nowszego, oklepany wygląd.
  • Odpowiedz
@LoveMeTender7: zależności jaki masz budżet. Rozglądałem się ostatnio za e60 i e91. Parę osób mi odradzało kupno BMW z nieznanego źródła, takie samochody są nieźle zjeżdżone i musisz być w te klocki bardzo dobry aby kupić coś co pojeździ drugie tyle co ma na tablicy. Audi już trochę lepiej jest, takie samochody z takimi silnikami są do latania a nie dojeżdżania do pracy.

@unea: Mercedesy W211 to częste
  • Odpowiedz
W A6 z 3.0tdi masz problem z wtryskami w modelach przed 2008 r, poza tym łańcuch rozrządu od strony kabiny - wymiana to kilka tys. Jednak rozrząd to problem przy ok 400-500k przebiegu. Tyle jeśli chodzi o wady C6. Z zalet, które moim zdaniem biją E60 na głowę to napęd quattro i niezawodny tiptronic. Dodatkowo lepiej wykończone i nowocześniejsze wnętrze
  • Odpowiedz
Poza tym dwa litry do takiego auta to za mało.


@LoveMeTender7: miałem e61 2004 525d 177km i jechało. 530d 218hp (potem 231 i 235) uchodzi za szyyybkie auto, te 30-40 koni mniej w 520d/525d czuć, ale to nie jest auto-muł.
Im więcej koni tym lepiej, ale to 177hp wystarcza do jazdy, zwłaszcza jeśli się chipa za pare zł zrobi. Przesiadłem się na kolejne, 260-konne e60 więc mam porównanie.
Gdyby 520d
  • Odpowiedz