Wpis z mikrobloga

#depresja #przegryw #dieta #mikrokoksy #wygryw

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5532289/

Badania na temat wplywu ilosci przyjmowanego cukru na tworzenie sie depresji, wahan nastrojow.

Nie wiem jak wy, ale Ja przez dlugi okres czasu bylem dosc uzalezniony od roznego rodzaju przekasek, a w szczegolnosci wypiekow tzw. pastry jak corssaint. Mimo dlugiego stazu na silowni i wiedzy nt diety, dalej nie moglem odpuscic moich zlych nawykow zywieniowych. Oczywiscie, mialem momenty w ktorych nie siegalem po smakolyki przez tydzien lub dwa, ale co chwila wracalem do utartych sciezek.

Co mi pomoglo? Post. Zarowno ten, ktory trwa od 16-22h oraz parodniowy pijac wode i elektrolity, gdzie mimowolnie wchodzisz w ketoze.

Nigdy nie czulem sie lepiej. Po wiecej polecam google dr Jason Fung i jego rewelacje nt dzialania organizmu podczas okresu niejedzenia. Pozdrawiam.
  • 11
To spróbuj diety ketogenicznej może, skoro pomaga.
Właściwie to są podstawy aby iść tym tropem:
a) tłuszcz to bardziej stabilne paliwo- dłużej się pali
b) redukcja stanów zapalnych
c) podbicie GABA i obniżenie glutaminianu
@occu: bede robil teraz przez cztery tygodnie fasting z keto na bekonie, avocado, omega 3 I elektrolitach bo juz sie w miare unormowalo i mam lepsza relacje z cheatmealami
Mimo dlugiego stazu na silowni i wiedzy nt diety, dalej nie moglem odpuscic moich zlych nawykow zywieniowych


@maze: Czyli to nie magiczna siła keto/dodzo/przerywanego postu w sumie, a po prostu Twoja słaba psychika jest odpowiedzialna za ten stan.
@maze: Jasne to prawda, sam jestem uzależniony od "trzymania czystej michy".
Ale zastanawiam się czy właśnie takie wrzucenie się na głęboką wodę, czyt. ograniczenie praktycznie całkowicie kontaktu z węglowodanami, gdzie wcześniej jednak sporo tego szło to dobre rozwiązanie.
Ograniczyć, a nie zlikwidować.
Niemniej życzę powodzenia, bo tutaj najbardziej trzeba liczyć na psychikę :P
@Estetykatopodstawa: aaa to jest taki troche historyczny post, bo wegle ograniczam juz jakis czas ( raz w tygodniu mam ich troche wiecej ) i wyszlo mi to na dobre. Ostatnio nawet zrobilem parodniowy post, tak prozdrowotnie bo bf mam jeszcze spory okolo 15-16% i jest z czego ciagnac, a wpadly trzy treningi wiec wrazenia ciekawe
@Estetykatopodstawa: nie twierdze ze psychika u mnie jest mocna, ale oprocz slabej psychiki jest cos jeszcze, bo skoro mialem sile aby robic 18-22h post, czasem 24-48, a ostatnio nawet 106h to tutaj problem tkwii w braku odpowiedniej dyscypiliny, uzaleznieniu, nawykach.
@cechinimuszyna: zalezy jaka ta mase chcesz miec.

Najlepiej sie zalewac, bo albo jem za duzo, albo za malo, albo nieregularnie, ( plus masa ruchu w pracy ) a dodatkowo hormony leptyny sa tak slepe ze wszystko laduja w tluszcz. Jesli gospodarka hormonalna jest rozregulowana, to nie jest tak latwo lapac mase miesniowa z minimalnym przyplywem tluszczu.